Veletrh Ipack Ima patří k nejznámějším obalovým veletrhům v Itálii. Letošní, již 24. ročník se bude konat 29. 5. – 1. 6. na milánském výstavišti. Mezi novinky letošního ročníku lze zařadit i debut 5 výstav v rámci  “THE INNOVATION ALLIANCE”. Veletrh má potenciál růstu, který zaznamenal i minulý ročník – oproti předchozímu ročníku ho navštívilo o 15% návštěvníků více.

Veletrh má mezinárodní status, čemu odpovídá i skladba nejenom vystavovatelů, ale především odborných návštěvníků. Ze 108 000 návštěvníků jich bylo více než 25% ze zahraničí (ze 130 zemí světa).

Od balení, přes tisk k logistice

Na 24. ročník veletrhu Ipack-IMA, který proběhne od 29. května do 1. června 2018 na výstavišti Fiera Milano bude více než osm stovek vystavovatelů. Očekává se, že v tomto roce akce bude jedním z největších evropských veletrhů obalového a zpracovatelského průmyslu. Poprvé se společně představí s veletrhy Meat-Tech, Plast, Print4All a Intralogistica Italia, a pokryje tak oblast od zpracování přes balení, tisk a personalizaci až po logistiku.

Na veletrhu nebudou chybět ani světoví obaloví giganti či doprovodné akce

Na letošní Ipack Ima se chystá i gigant ve výrobě materiálů a obalů, společnost Mondi Group. Vedle svých standardních produktů, bude presentovat i inovace z oblasti materiálů a flexibilního balení.

V rámci doprovodných programů budou konzultována témata jak technologického a technického rázu (robotizace, Industry 4.0, nové aspekty v logistice, inovativní technologie a materiály apod.), tak i designového charakteru (luxusní kartonáž, POS, zušlechťování, nové speciální pigmenty a inkousty atd.). Mezi hlavní témata lze zařadit i sociální zodpovědnost či udržitelnost výroby či produktu.