Barvy hrají důležitou roli v rozhodování o koupi produktu. Každoročně vznikají nové řady, které rozšiřují možnosti barevného gamutu. Další vývoj je směřován na vlastnosti barev, ať již z hlediska jejich stability, krytí, zvýšené odolnosti vůči mechanickému poškození. Velkým trendem je důraz na enviromentálnost, tedy vývoj šetrnějších barev.

Důležitou roli hrají ve vývoji barvy pro digitální tisk. Důležité strategické spojenectví, které spočívá právě v oblasti vývoje a výroby těchto barev uzavřely v tomto měsíci společnosti Siegwerk Druckfarben AG & Co.KGaA, která patří k předním evropským dodavatelům barev pro oblast packagingu a etiket, a  Agfa Graphics  dodavatele pre press řešení pro ofset a ink jet tisk. Na základě této dohody může společnosti Siegwerk značnou měrou využívat silnou síť Agfy, včetně know-how a duševní vlastnictví v oblasti digitálních inkoustů. Siegwerk je nyní schopen nabídnout zákazníkům po celém světě nové portfolio UV inkjet.

Nové „barevné“ portfolio představeno na ExpoPrint Latin America 2018

Na jedné z největších tiskových událostí na jihoamerickém trhu, společnost Toyo Ink Group presentovala kompletní sestavu inkoustů, barev, laků a pokročilých barevných řešení. Vedle nízkoenergetických UV inkoustových systémů, společnost presentuje i nové typy barev FLASH DRY ™, Kaleido ™ a Steraflex ™ určené pro použití na H-UV, LE-UV, LED-UV tiskárnách. Kromě těchto barev společnost Toyo presentovala i další řešení ze svého portfolia, především speciální a efektové barvy a možnosti správy a podpory barev.

Brilantní lesk efektových pigmentů

Výsledkem společného úsilí mezi výrobcem speciálního papíru Sappi a dodavatelem efektových pigmentů, společnosti ECKART, je nový typ brilantně bílé SBS lepenky, Algro Design. Jak na těchto prémiových lepenkách vyzní různá forma tisku, je vidět na 10 listech katalogu, který byl u této příležitosti vydán jako vzorník. Úžasné efekty tisku jsou zobrazeny na 10 listech s použitím čtyř typů pigmentů ECKART (metalure, platindollar, silverdollar a cornflake).