Brazílie je připravena na zasedání rady World Packaging Organization (WPO) a k posouzení soutěže WorldStar. Vše je naplánováno na listopadový týden od 06. – 10. 11. 2018, nedaleko kultovního chodníku pláže Copacabana, v Rio de Janeiru.

Členové WPO se schází pravidelně 2x ročně. Toto druhé letošní setkání  je zajišťováno brazilským členem ABRE (Brazilian Packaging Association). Hlavní aktivitou je bezpochyby hodnocení soutěže WorldStar, které je nejuznávanějším obalovým oceněním na světě. S více než 50% úspěšností se zúčastňují i vítězové soutěže OBAL ROKU

Letos budou mít členové WPO  také možnost účastnit se tematických obalových odborných seminářů se zaměřením na potravinový odpad. Odstupující prezident společnosti WPO Thomas Schneider vysvětluje, že plýtvání potravinami je tématem, ve kterém WPO aktivně vystupuje, neboť se stalo součástí Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO); FAO je pobočka OSN. 

Asi 20 členů WPO, zastupujících 16 zemí, bude hlasovat o 322 obalových projektech z 38 zemí, registrovaných pro WorldStar Award 2018 . Toto prestižní celosvětové ocenění zahrnuje také speciální kategorie, kterými jsou: cena prezidenta, cena udržitelnosti, cena za marketing, ocenění Save Food a nejnovější ocenění "Lifetime Achiement in Packaging". Předávání trofejí a ocenění získaných v roce 2018 proběhne v květnu 2018 na Gold Coast v Austrálii.

Rio je oficiálně posledním zasedáním Thomase Schneidera jako prezidenta WPO.

Pierre Pienaar, byl zvolen novým prezidentem WPO v květnu během Interpacka 2017. Pierre potvrdil svou účast na brazilském setkání, kde oficiálně zahájí svou novou funkci předsedy WPO.