Trh s injekčními zařízeními, především autoinjektory a pery, rychle roste. Rovněž vzrůstá i trend, kdy „díky“ některým civilizačním. chronickým či dědičným onemocněním se pacient částečně uchyluje k samoléčbě. Tento trend vyžaduje nové inovativní přístupy i od obalářů, proto společnost Schreiner MediPharm vyvinula nový typ smart etikety pro oblast autoinjectorů.

Pacienti s mnohými chronickými onemocněními používají k měření či aplikaci zdravotní pera či autoinjektory. Jedná se vlastně o zařízení umožňující pacientovi jednoduchou aplikaci injekční látky sobě samému. Běžně používané jsou např. pro aplikaci inzulinu, růstového hormonu, revmatoidní artritidy apod.

Bezpečnost a hygiena především

Společnost Schreiner MediPharm vyvinula novou koncepci etiket, která má jedinečnou funkcionalitu, jenž kombinuje jedinečnou bezpečnost a hygieničnost při otevírání s ochranou proti prachu, nežádoucímu vzplanutí atd. Samozřejmostí je i použití hologramu jako bezpečnostnímu prvku v případě pokusu o padělání.

Chytrý NFC

Ke zvýšení bezpečnosti produktů a pacientů byly použity při výrobě i další „vychytávky“, které zajišťují indikaci teploty, ochranu vůči UV záření atd. Pacienti určitě ocení i integrovaný NFC čip (Technologie NFC- Near Field Communication umožňuje komunikaci na velmi krátkou vzdálenost). Ten umožňuje i aplikaci ve smartphonu načíst řadu informací o výrobku, instruktážní demo videa, které usnadní pacientovi aplikaci produktu apod.