Společnost COSMO FILMS patří k hlavním hráčům na trhu výroby BOPP, který vyrábí již od roku 1981. Vedle monomateriálových a bariérových folií, společnost nyní rozšířila své portfolio o produkty, které jsou vhodné pro přímý termotisk. Mezi těmito materiály jsou jak plastové, tak papírové substráty s odpovídajícími vlastnostmi.

V současné době je společnost COSMO FILMS nejenom významným producentem, ale i největším vývozcem folií z BOPP z Indie.  Zároveň je také největším výrobcem laminovaných termofolií s distribučními centry v USA, Koreji a Japonsku a globálními partnery ve více než sedmi zemích.

Co je termotisk

Na rozdíl od termotransferového tisku, kde se používají termotransferové barvící pásky (TTR), tepelný tisk tiskne přímo na tepelně citlivý materiál, který vytváří potřebný obraz přímo do (TERMO) materiálu, který zčerná, když projde pod tepelnou tiskovou hlavou. Tato technologie tisku se zejména používá v potravinářství na etikety, tisky pokladních dokladů a u některých přepravních etiket. 

Aplikace termotisku

Přímé termální tiskárny tedy nepoužívají inkoust, toner, nebo pásku. Jsou konstrukčně jednodušší, snadno se používají a mají levnější provoz než inkjet a laser technologie. Přímý termální tisk se obecně používá k označování a označování aplikací, kde se nevyžaduje složitý tisk. Používá se běžně na informace informace, jako jsou čárové kódy, datum atd.

Nové tepelně citlivé materiály

Společnost COSMO FILMS nově nabízí přímo tepelně potiskovatelnou fólii založenou na bázi BOPP, která je odolná proti vodě a rozpouštědlům. Má dobrou tepelnou odolnost, proto je vhodná pro potisk etiket u hlubokomražených potravin či masných produktů. Folie může odolávat teplotám od -20 do 70 stupňů (u některých folií až 130 stupňů).

Vedle folií, společnost nabízí i tepelně citlivé papíry.