Známý producent obalů z vlnité lepenky, společnost THIMM Packaging, začíná stále častěji vedle konvenčních tisků (především Hi Tech flexotisku) sázet stále častěji i na digitální tisk. Díky mimořádné investici společnosti THIMM, the Highpack Group do HP digitálního tiskového stroje pro předtisk rolí, může společnost nabídnout zákazníkům úplně nové možnosti, včetně personalizace a individualizace produktu.

Digitální HP PageWide T1100S může pracovat s papíry plošné hmotnosti 80 až 400 gramů na čtvereční metr.  Technologie pracuje rychlostí 183 metrů za minutu, a dosahuje na pracovní šířce 2,8 metru kvality 1200 dpi na úrovni ofsetového tisku.

Spotřebitel vidí, z jakého regionu produkty pocházejí

Společnost Zlatá vejce vznikla v roce 1996 a patří k největším výrobcům vajec v České republice. Pod touto značkou dodávají přední čeští výrobci vejce do obchodních sítí v celé České republice. Pro spotřebitele je značka Zlatá vejce jistotou dodávek kvalitních čerstvých vajec.

Český výrobce vajec, firma Zlatá vejce do nedávna používala obaly z vlnité lepenky potištěné flexotiskovou metodou. Obaly s jedním tiskovým motivem pro všechny typy vajec, bez ohledu na to, odkud vejce pocházela. Poptávka spotřebitelů po regionálních výrobcích mezitim ale narostla natolik, že  se Zlatá vejce rozhodla označovat některé své výrobky tak, aby bylo zřejmé,  z jakého regionu pocházejí.  Došlo tedy nejen ke změně primárního balení vajec, ale i obaly z vlnité lepenky, ve kterých se vejce přepravují a vystavují na POS.

Stejná konstrukce, digitálně rozlišující tisk

Zlatá vejce dodává do řetězců vajíčka ze čtyř různých oblastí. Každá oblast potřebuje svůj obal, ze kterého musí být na první pohled zřejmé, odkud vejce pocházejí.  Čtyři tiskové motivy ve flexotisku znamená  čtyřnásobné náklady na tiskové štočky.  Ne však s digitálním potiskem! Díky novým možnostem digitálního předtisku papírů THIMM Packaging pro Zlatá vejce vyrábí obaly z vlnité lepenky ve  čtyřech různých tiskových variantách. A to ve špičkové tiskové kvalitě bez vlnkového efektu. Konstrukce obalu je pro všechny varianty stejná – shelf ready packaging s perforací na čelní straně. Během přepravy jsou tak vejce bezpečně chráněna a v místě prodeje jsou po odtržení perforace v chladicím regále balení vajec dobře viditelná i přístupná.