Udržitelnost se sice na Interpacku skloňovala ve všech pádech, ale sympatické bylo, že nikoli hystericky.  Na mnoha příkladech bylo demonstrováno, že bez plastů se prostě neobejdeme a že často jejich alternativa, i když na první pohled zvolená z ekologičtějšího materiálu, ve skutečnosti nižší enviromentální dopad nemá, protože při výpočtu LCA je potřeba vzít v úvahu celý cyklus výroby, zpracování i možností recyklace.

 

Výbornou udržitelnou cestou se jeví v oblasti plastikářských výrob často zpracování recyklátu. Díky regranulátu dochází v životní smyčce takovýchto materiálů k enviromentální a pochopitelně i k ekonomické, dnes tolik žádané cirkularitě.

Řešení na míru by mělo být i ekonomické

Globální hráč Cesur je na trhu již od roku 1930 a má zastoupení i v ČR. Od počátku svého vzniku sází především na kvalitu a nyní pochopitelně i ve spojení s udržitelností, to vše ve spojení s řešeními na míru zákazníka. Cesur dlouhodobě poskytuje svým zákazníkům vysoce kvalitní produkty, které minimalizují jejich náklady na balení i díky tomu, že vývojáři pečlivě sledují nejnovější technický vývoj, místo toho, aby zákazníkům nabízeli drahé produkty.

Big Bag z RPP

Šťastné spojení se na výstavišti ukázalo partnerství společností Cesur Ambalaj Sanayi a Technopac. Udržitelné variace transportních Big Bagů návštěvníky zaujaly. Výrobce v tomto případě vsadil na RPP, jinými slovy recyklovaný polypropylen.