Jeden z nejdůležitějších evropských veletrhů, IPACK-IMA, se bude konat 29. 5. – 1. 6. v italském Miláně na výstavišti Fiero Milano. Svou nomenklaturou i podílem vystavovatelů se veletrh soustředí jak  na potravinářské, tak i na non-food sektory. V průběhu veletrhu je plánována  i řada doprovodných akcí, workshopů a konferencí. Na veletrhu se bude presentovat více než 1 000 vystavovatelů. Kromě domovské Itálie, nechybí ani vystavovatelé z Evropy, Ameriky i Asie.

Velkým tématem veletrhu bude udržitelnost a vysledovatelnost a s tím související i závažné téma zamezení padělání produktu. Velký prostor bude dán i dalším tématům, které přináší současný obalový trh. Patří k nim např. možnosti digitalizace výroby, e-commerce či další možnosti využití aktivního a inteligentního balení.

Propojení veletrhů dodává obsahovou komplexnost

24. ročník veletrhu Ipack-IMA je spojen i s dalšími význačnými veletrhy, které budou s ním souběžně na výstavišti probíhat (Meat-Tech, Plast, Print4All a Intralogistica Italia). Díky širokému obsahovému propojení veletrhů, bude letos na výstavišti  plnohodnotně obsahově pokryta oblast od zpracování přes balení, tisk a personalizaci až po logistiku.

Technologie, obaly ani tisk nebudou na výstavišti chybět

Na veletrhu nebude chybět ani významný dodavatel mono i koextruzních folií pro oblast food i non food, společnost ITP, která se vedle „flexible“ sortimentu věnuje i výrobě laminátových tub či obalům typu skin pack.  Společnost se bude presentovat v rámci souběžného veletrhu MeatTech, který je zaměřen především na technologie výroby a balení masa. V hale 2 bude stánek i italské společnosti Lazzari Packaging, Micvac, který se svou produkcí zaměřuje na technologie související s výrobou a balení potravin. Chybět na výstavišti nebudou ani tiskárny, např. společnost HSA, která je distributorem Yellow & Yellow, zde bude presentovat ucelené portfolio tiskáren HSAJET® .