Výstava LABELEXPO se bude konat v Bruselu ve dnech 25. až 28. září a jako v každém ročníku i v tom letošním se očekává celá řada technologických i produktových novinek a inovací. Výstavy se zúčastňují prakticky všichni známí hráči z tiskového sortimentu a nebude tu chybět ani společnost Mimaki, která bude presentovat hned několik zajímavostí.

Společnost Mimaki Engineering Co. Ltd. je předním výrobcem velkoformátových inkoustových tiskáren a řezacích plotterů pro signmaking, průmysl, obalový i textilní trh.
 Nabídkové portfolio společnosti Mimaki je opravdu široké, najdeme zde solventní i UV tiskárny, 3D gravírky, řezací plottery, velkoplošné solventní tiskárny, spotřební materiál apod.

Přímý potisk na tuhé materiály

Na UV LED tiskárně UJF-7151plus bude společnost demonstrovat různé možnosti tisku na variabilní materiály. Na dokončovací zpracování nebude chybět ani malý laserový výsek. Tiskárna je vybavena novým typem tiskových hlav osazených kaskádově ve dvou řadách v konfiguraci 4+2 (CMYK+WCL). Každá hlava obsahuje dvě řady trysek, kde každá řada obsahuje 318 trysek, tj. pro každou barvu je k dispozici 636 trysek. Tiskárna využívá technologii variabilní velikosti tiskového bodu, což spolu s rozlišením až 1.200 dpi poskytuje excelentní tiskové výstupy ve fotografické kvalitě a to i ve světlých tónech. 

Řešení i na vlnitou lepenku

Díky kombinaci tiskárny Mimaki UJF-6042MkII a řezacího stolu CFL-605RT lze vyrábět In-store displeje s úžasnou grafikou, které jistě upoutají pozornost návštěvníků. UJF-6042MkII LED ultrafialová tiskárna flatbed (stolní plochá) s maximální rozměrovou plochou 610 x 420 mm přináší zvýšenou produktivitu a snadné použití na přímý tisk na vlnitou lepenku. Je však vhodná i k použití na jiné materiály. Kombinace je vhodná i k výrobě štítků.

Potisk na 360o

Mimaki bude také zobrazovat svou oblíbenou opci Kebab, což je cenově dostupné 360º tiskové řešení. Na přehlídce bude opce Kebab presentována UV tiskárnou Mimaki UJF-3042MkII s plochou LED na skleněných a plastových lahvích.