Velké společnosti dávají často při seznamování s novými technologiemi přednost pořádání akcí typu OpenHouse, kde se mohou jejich stávající i potenciální klienti seznámit s nejnovějšími technologiemi, materiály i dalšími nabídkami. Pravidelně tyto akce pro pozvané odborníky, klienty i média pořádá gigant ve výrobě tiskových a post pressových technologií, společnost Heidelberg.

Letošní Packaging Days se konaly v Německu ve výrobním závodu Heidelberg ve Wiesloch – Walldorfu. Zde se mohli zájemci seznámit se stávajícími i nejnovějšími technologiemi, směřovanými především do světa obalů. Součástí akce byly i exkurze k producentům, kteří již tyto technologie ve svém provozu využívají a mohou se tedy podělit o zkušenosti, které s nimi mají. Letošní exkurze byly, kromě Německa, směřovány i do Nizozemí a Belgie, za známými producenty skládačkových obalů.  Návštěva byla u společnosti Multi Packaging Solutions GmbH, Obersulm (MPS/WestRock), u holandské rodinné velké firmy Acket Drukkerij Kartonnage i belgického producenta Smart Packaging Solutions (VPK Packaging Group). Akce se zúčastnilo 380 návštěvníků z 28 zemí světa, ze strany Heidelbergu akci zajišťovalo 5O osob.

Primefire 106 poprvé v Německu

Multi Packaging Solutions GmbH je prvním německým producentem, který začal používat průmyslový digitální tiskový stroj v B1 formátu, Primefire 106. Technologie pracuje s rozlišením 1200 x 1200 dpi s rychlostí 2000 archů/hod. Společnost stroj využívá jako alternativu k vícebarevným ofsetovým strojům Heidelberg Speedmaster. Digitální technologie tak zaplnila mezeru v nabídce firmy a otevřela cestu k novým příležitostem pro zákazníky a k novým zakázkám pro samotnou obalovou firmu.

Speedmaster, Diana, Push to Stop a novinky ve výseku

Jak během návštěvy centra Wiesloch – Walldorf (kde kromě jiného nechyběla i řada prezentací, setkání a diskuzí nad technickými problémy), tak i během odborných exkurzí, mohli odborníci lépe poznat i novou generační řadu Speedmaster (Speedmaster XL 75 bez nebo i s Anicolor barevníkovým řešením, Speedmaster CX 102 a XL 106 i velkoformátové Speedmaster XL 145 a XL 162). Prezentován byl i systém Push to Stop, který kompletně mění přístup k výrobním technologiím. Díky plné automatizaci strojů a digitalizaci procesů je výroba automatizována do té míry, že lze mluvit o kontinuální výrobě, jen s krátkými nutnými přerušeními (příprava zakázky).

Představeny byly také připravované novinky pro rok 2018 v oblasti výsekových strojů – velkoformátové výsekové automaty Powermatrix 106 CSB a Promatrix 145 CSB. Během prezentací byl předveden výsekový stroj s výlupem a rozlamem řady Promatrix 106 CSB a plně automatická zlatička řady Promatrix 106 FC. Zároveň byly za mimořádného zájmu účastníků akce předvedeny i všechny tři řady skládaček lepiček MK Diana, a to top řada Diana X 115, střední řada Diana Smart 115 a novinka pro rok 2017 Diana Easy 115.