Na konci listopadu oznámila společnost Rapak North America, která je částí  DS Smith Plastics, informace o inovované technologii EvacuStrip, kterou využívá pro výrobu Bag-in-Box obalů. Nové sáčky s ventilem určené do lepenkových krabic jsou vhodné především pro visokoviskozní kapaliny a post mixy.

BIB nabízejí svým konceptem řadu výhod, které alternativní obaly nemají. K hlavním benefitům patří plnění a uzavírání ventilem, který zabraňuje následně i po otevření obalu, nežádoucí oxidaci a tím prodlužuje významně trvanlivost obalu.

Bezproblémové dávkování hustých tekutin i šťáv

Pohodlné dávkování u nového EvacuStrip umocňuje i obdelníkové vyztužení sáčku, které umožňuje pohodlné dávkování tradičního post-mixového sirupu stejně jako často obtížné plnitelné husté šťávy nebo jiné vysoce viskózní kapaliny.

Variabilita řešení

Vylepšené sáčky nové generace jsou nejen odolnější z hlediska zátěže, ale mají vysokou odolnost i proti propíchnutí. Sáčky Rapak EvacuStrip pro Bag-in-Box jsou k dispozici v různých velikostech, ložení je možné prakticky v jakékoli orientaci.

Více o novém řešení, najdete zde