Samolepící etikety patří vedle grafických konvenčních etiket k nejvíce používaným. Sice jsou oproti konvenčním etiketám o něco dražší, na druhou stranu však mají snazší aplikaci. Problémem u obou typů etiket může občas být proměnlivá vlhkost prostředí. Právě pro sortiment, který vedle běžného skladování vyžaduje i chlazení ve vlhku, je určen nový typ materiálu od společnosti Lecta.

Společnost Lecta patří k známým výrobcům a distributorům materiálů. S jejich výrobky se lze setkat ve 130 zemích světa. Papíry jsou určeny jak pro konvenční, tak i digitální tisk. Významným segmentem, kde se lze často s materiály této společnosti setkávat, jsou etikety.

Adestor Metal se představuje

Novým typem materiálu je Adestor Metal HG WS, který se kromě výborné pevnosti i ve vlhkém prostředí, vyznačuje vysokým leskem a metalizovaným povrchem. Materiál se uplatní především při výrobě etiket pro nápojový průmysl (šumivá vína, která se často i s láhví s etiketou chladí přímo ve vodě) či parfumérie.

Přísné ISO standardy jsou samozřejmostí

Produkt je vyráběn podle přísných výrobních, kvalitativních, environmentálních a dalších standardů (ISO 14001, ISO 50001, ISO 9001, OHSAS 18001). Papír je certifikován PEFCTM i FSC®. 

 

Technické a další specifikace o novém typu materiálu najdete zde: