Společnost Esko patří nejenom k předním dodavatelům v oblasti SW aplikací, pre press řešení, ale nabízí také řezací plottery Kongsberg nebo specializovaný CAD Artios pro návrh obalů. Současnou výrobní novinkou je řezací plotr C66, který má všechny parametry nikoli jen vzorkovacího, ale především produkčního zařízení a je zvláště vhodný pro zpracování krátkých a středních zakázek, pro které může být alternativou k výseku.

Díky mnohaletým zkušenostem jednoho z největších hráčů na trhu řezacích plotrů, byl nový Kongsberg C66 vyvinut tak, aby splňovat požadavky na velikost stolu, rychlost a přesnost, které na tato výrobní zařízení mají především zpracovatelé těžkých vlnitých lepenek. C66 se pro tyto výrobce stává flexibilní a účinnou alternativou ke konvenčním zařízením na krátké zakázky, jak obalů, tak i POS displejů.

Plotry na velké formáty těžkých lepenek

Vzhledem k sortimentu, který plotr zpracovává, je unikátní i svou výrobní rychlostí rychlostí 100 m / min. Plotr je určen ke zpracování vícevrstvých vlnitých lepenek formátu 2.5m x 4.8m. Řezat však dokáže vedle lepenek i fixační materiály, včetně pěn.

Multizonová výroba

C66 lze dodávat i s MultiZone režimem, který maximalizuje efektivitu výroby tím, že zajišťuje nepřetržité zpracování materiálu. Zatímco jedna zóna stolu je v činnosti, operátor může nastavit druhou zónu (vyložení dokončeného kusu a vložením nového archu). Pracovní plocha pro vícezonovou výrobu má pak rozměry 3210 mm x 4800 mm (W x L).

Ve spojení s robotikou

Plotry byly vyvinuty i pro plně automatizované produkce, tedy za využití robotizace. K synchronizaci, rychlosti a přesnosti celého průběhu výroby přispívá i aplikace i-Cut. SW řešení disponuje ovládacími funkcemi jako je ovládání kamery, nastavení přístroje, rozpoznávání nástrojů, možnosti kalibrace a úpravy nástrojů. Systém nabízí i sledování výroby prostřednictvím vzdáleného přístupu.

 

Společnost ESKO na českém trhu zastupují firmy Macron Systems, s. r. o. a DataLine Technology, a.s.