Společnost Owens-Illinois, Inc., přední světový výrobce skleněných obalů, jmenovala šéfem své evropské divize Vitaliana Torna. Na pozici nejvyššího představitele společnosti v Evropě střídá Erika Boutse a jeho přímým nadřízeným bude Andres Lopez, prezident sekce skleněných obalů a výkonný ředitel.  

Vitaliano_TornoPětadvacet let zkušeností v obalovém skle

Vitaliano Torno působí ve sklářském průmyslu přes pětadvacet let. Na sklonku devadesátých let byl generálním manažerem O-I pro střední Evropu (Česká republika, Polsko a Maďarsko), počátkem nového tisíciletí působil v Itálii. Po akvizici BSN ze strany O-I v roce 2004 byl jmenován viceprezidentem pro prodej a firemní rozvoj společnosti O-I v Evropě. V regionu zastával řadu významných manažerských postů v oblasti prodeje, posléze byl jmenován viceprezidentem celé evropské divize – tuto roli bude plnit i ze své současné pozice.

Architekt restrukturalizace v regionu

„Vitaliano výborně rozumí evropským trhům i zákazníkům a má skutečně silné zázemí ve sklářství,” říká prezident a generální ředitel O-I Al Stroucken. „Je architektem nedávné restrukturalizace v regionu, takže očekáváme, že pod jeho vedením se naše evropská divize bude dál rozvíjet stejně dynamicky jako nyní.” 

40 procent  tržeb - Evropa

Firma O-I zaměstnává v Evropě 8 000 lidí v 10 různých zemích. V roce 2013 vykázala tržby ve výši 2,8 miliardy amerických dolarů (2,1 miliardy euro), což představuje zhruba 40 procent celkových tržeb společnosti po celém světě.

O-I v Česku

V České republice O-I zaměstnává téměř 400 zaměstnanců ve dvou provozech. Mateřskou společností a zároveň jediným vlastníkem společnosti O-I Sales and Distribution Czech Republic, s.r.o. je společnost O-I Manufacturing Czech Republic, a.s., která se zabývá výrobou obalového skla. V České republice má společnost O-I dva závody, a sice v Novém Sedle na Karlovarsku, kde se vyrábí barevné sklo, a v Dubí na Teplicku, kde je vyráběno sklo bílé.