Letošní hlavní ceny Obalu roku byly udělovány ve znamení vyváženosti pohledu na obal. Zlatá cena representovala technologie, stříbrná konstrukční řešení a bronzová byla ve znamení kvalitního grafického designu. Tuto hlavní cenu získala v rámci soutěže Obal roku 2017 naprosto zaslouženě společnost Chemosvit Folie a.s .

Chemosvit Folie nepatří pouze k tradičním výrobcům flexibilních folií a výrobků, ale patří i k firmám, které jsou schopné realizovat i nejnáročnější grafické designy naprosto kvalitním způsobem.

Folie či papír?

K dosažení papírového efektu byl použit speciální, dvojkomponentní lak (při klasickém gravírování hlubotiskových válců je vizuální efekt srovnatelný, ale na dotyk je obal hladký a postrádá efekt paper look). Pro dosažení efektu povrchové drsnosti bylo nutné dobu gravírování čtyřnásobně prodloužit a i vrstva laku je na tuto technologii hlubotisku velmi vysoká.

Luxusní „paper look“

Obal díky „paper look“ efektu působí velmi luxusním dojmem a při správném rozložení lakovaných a nelakovaných ploch navozuje efekt embosingu. Povrchová úprava má „papírový efekt“ nejen vizuální, ale dokonce i haptický. Na dotyk je obal typicky drsný, od papíru k nerozlišení a tedy netypický pro hlubotiskovou technologii.