Zatímco Zlatá cena předsedkyně poroty letošního roku Obalu roku 2018 byla ve znamení technologie 3D tisku (DIGI – 3D tray, Continental Automotive Czech Republic s.r.o.), stříbrnou cenou byl oceněn nový projekt přepravního balení pro automotiv pod názvem „Levá? Pravá? – Neřeš to!“, od společnosti Smurfit Kappa.

Smurfit Kappa patří k největším výrobcům vlnité lepenky a zároveň i k největším výrobcům lepenkových obalů. Společnost patří i k pravidelně oceňovaným, je držitelem řady cen nejenom českého Obalu roku, ale i mezinárodních cen jako World Star for Packaging, RED DOT Awards a mnohých dalších.  I letošní rok byl pro společnost velice úspěšný co se týče řady mezinárodních i národních ocenění. Vedle cen Obalu roku, v rámci této soutěže, společnost získala i Stříbrnou cenu předsedkyně poroty.

Levá? Pravá? – Neřeš to!

Konstrukční tým ze Smurfitu vyvinul naprosto nový koncept pro automotiv. Jedná se o univerzální a manipulačně velmi jednoduchou fixaci pro 12 různých automobilových zámků. Vložka je svou konstrukcí použitelná pro levé i pravé zámky a to pouhým otočením insertu. Vložka je po dvou kusech vkládána do plastového KLT boxu a to jak kvůli možnosti mít v jednom transportním balení spárované levé i pravé díly, tak i kvůli lepší manipulaci s lepenou vložkou. 

Úžasná časová úspora

Zatímco zákazníkovo řešení počítalo s časem cca 30s na sestavení vložky, nové řešení je připraveno během téměř neuvěřitelných 4s (87% úspora času)!. Vkládat lze zámky do insertu jednoruč a to tak snadno a šetrně, že během vkládání a transportu nedojde ke zmáčknutí a deformaci pěny na zámcích.