SIG Combibloc, jeden z předních světových poskytovatelů řešení pro potravinářský a nápojový průmysl, ve spolupráci s Languiru, druhým největším výrobním družstvem Rio Grande do Sul, představil nový typ digitálního řešení v praxi. Systém zajišťuje zvýšení transparentnosti kvality a bezpečnosti potravin, optimalizuje výrobní procesy a umožňuje personalizované propagace digitálního marketingu.

SIG Combibloc je jedním z předních světových dodavatelů kartonových obalů a plnících strojů pro nápoje a potraviny. V roce 2016 společnost dosáhla obratu 1 724 milionů EUR s více než 5 000 zaměstnanci.

Kvalita od začátku do konce

Nový projekt byl iniciován zahájením provozu na mléčné lince Languiru pod heslem "Kvalita od začátku do konce". Plněné aseptické krabice ze SIG Combibloc jsou opatřeny individuálními, jedinečnými kódy QR. Kódy jsou i na sekundárním balení, zásobnících i paletách. Celý systém spolehlivě zaručuje provozní vysledovatelnost od zpracování surového produktu až po jeho umístění na prodejní místo.

Užitný i marketingový benefit

Díky tomuto novému digitálnímu řešení může společnost Languiru nalézt každý balený výrobek na libovolném místě v dodavatelském řetězci. Využití může být např. v případě kvalitní křížové kontroly nebo i stažení výrobku z trhu (pokud je to nutné), což posiluje i ochranu značky. Jedinečné QR  kódy umožňují také zjednodušení zavedení propagačních akcí, které jsou vyvinuty pro konkrétní řetězec supermarketů nebo pro konkrétní region. země. Pro tento typ kampaní společnost SIG vyvinula i unikátní aplikaci. Aby bylo spotřebitelům poskytnuto zvýšené pohodlí, při čtení QR  kódu jsou automaticky směrovány na webové stránky relevantní pro produkt uvnitř obalu.