Zatímco na evropském trhu se u skleněných láhví na pivo střídá barva zelená a hnědá a v různých etapách je buď jedna nebo druhá považována za prémiové řešení, sklárna Beatson Clark ukazuje, že lze jít i jiným, vizuálně sice méně tradičním, ale o to luxusnějším směrem. Možná, že pivo v černých embosovaných láhvích někoho neosloví, ale bez povšimnutí tento design rozhodně nezůstane.

Nový typ láhví působí velice neotřele, inovativně a luxusně. Zajímavé na těchto designech je i fakt, jak dosáhly svého vzhledu. Na rozdíl od barevného skleněného střepu, je sklovina u těchto láhví čirá (či lépe řečeno, nezáleží tak úplně na jejím počátečním odstínu).

Černé láhve na pivo se zalíbily

Poprvé Beatson Clark presentoval černé pivní láhve v březnu na BeerX v Liverpoolu. A hned na poprvé návštěvníky velmi zaujaly. Pivovarů po celém světě přibývá a producenti piva, včetně malých pivovarů mají těžkou práci jak ve velké konkurenci zaujmout spotřebitele, tak aby ochutnal další z řady pivního moku. V tomto případě tomu může poměrně dost napomoci i obal.

Technologie nástřiku

Láhve jsou černou barvou pouze dekorovány (procesem stříkání). Sprayovaná nátěrová vrstva je na bázi vodou ředitelných barev. Vytvrzuje se při teplotě 195C a je mimořádně odolná vůči otěru, poškrábání i dalšímu mechanickému poškození. Technologie je vhodná i pro embosované láhve s výraznými reliéfy.