Začátkem března skončí náš nejznámější obalový veletrh Embax Print v Brně a hned o 14 dní později začíná další zajímavý veletrh, směřovaný tentokrát na kosmetické obaly. Veletrh CosmoPack proběhne v italské Bologni společně se známým veletrhem kosmetiky, CosmoProf. Kosmetické obaly se obvykle vyznačují značnou přidanou hodnotou, pokud se týče designu, a nebude tomu zřejmě ani jinak v letošním ročníku.

Cosmoprof Worlwide i Cosmopack se budou konat v Bologni 15. – 18.března. K hlavním lákadům veletrhu pro obaláře patří inovace, kreace, deseignové trendy či úplné novinky v oblasti obalů a balení. Na výstavišti však nebudou chybět ani výrobci a distributoři materiálů, etiket či pomocných prostředků. Nové i inovované typy uzávěrů a dávkovačů různých konstrukcí budily ohromný zájem u všech návštěvníků již v minulých ročnících a vyjímkou nebude ani ten letošní. Vedle presentovaných pobalů a pomocných prostředku se budou na výstavišti presentovat i dodavatelé strojního vybavení (baličky, plničky apod.) a doplňků. Na výstavní ploše se budou moci návštěvníci setkat i s výrobci a dodavateli POS (displeje, woblery, stopery apod.). A se zajímavými, často luxusními obaly je možné se potkat i v rámci veletrhu Cosmoprof, který je zaměřen na samotné balené produkty.

Trochu čísel…

Téměř 500 vystavovatelů, kteří budou na výstavní ploše, představuje oproti minulému ročníku nárůst o cca 6%. Zajímavostí je, že více než polovina vystavovatelů (55%) je ze zahraničí. V březnu se v Bologni očekává více než 23 000 návštěvníků, opět s výrazným nárůstem zahraniční návštěvnosti.

Chybět nebudou ani technologie

Vedle obalů, na výstavišti budou již tradičně zastoupeny i technologie. K největším vystavovatelům patří skupina Marchesini, která zde bude presentovat jak samostatná strojní zařízení, tak i koncová řešení, které lze implementovat jako součást výrobní linky. Nebudou chybět ani balící stroje Farplus C a  MAV 60, nově s robotickým přísunem krabic.