Syba, plnoprávný čen WPO a organizátor národní otevřené soutěže o nejlepší obaly OBAL ROKU, briskně reagovala a už pro letošní ročník OBAL ROKU rozšířila stávající „tradiční“ kategorie o nově vytvořenou kategorii Procesy & Technologie. Tímto krokem vyšla vstříc výrobcům aplikujícím nejnovější technologie. Tři z nich letos získaly i ocenění. Z toho dvě ceny si odnáší Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Continental Automotive Czech Republic s.r.o. má vzhledem ke svému rozsáhlému výrobnímu portfoliu směřující především do oblasti automotivu i vlastní vývoj obalů. Konstrukce a testování obalů probíhá pomocí technologie 3D tisku. Vývoj všech typů trayů (thermoforming, vakuové tvarování, vstřikování) usnadňuje 3D technologie přímo v kanceláři obalových specialistů.

Okamžitá reakce na změnu pomocí 3D tisku

3D výtisk plně nahrazuje zkušební formu a lůžko. 3 měsíční vývoj je zkrácen na necelý 1 měsíc. Po zadání potřebných dat je tedy lůžko dostupné v řádu několika hodin! Mezi hlavní výhody patří okamžitá reakce na změny v designu dílu, uložení dílu, procesní změny ve výrobě a na lince.

Enviromentální výroba top kvality
Pro tvorbu modelů se využívá biopolymer PLA - je získáván z obnovitelných zdrojů (kukuřice) a smrštění materiálu je technicky zanedbatelné. 
Výroba probíhá na nejlepší dostupné technologii (BAT), na tiskárnách DeeGreen a DeeRed, vyráběné českou společností Y soft (podpora českého trhu a průmyslu).