Snadné otevírání obalu je jedním ze základních požadavků, které na balení má spotřebitel. Easy open lze dosáhnout různými způsoby, často v závislosti na materiálu. Společnost Südpack  v současnosti nabízí moderní obalové řešení, které poskytuje produktu nejenom ochranu, ale spotřebiteli i usnadňuje významně přístup k produktu.

Südpack Packaging Group sídlí v německém Ochsenhausenu. Společnost založená v roce 1964 firmou Alfred Remmele provozuje 35 prodejních a výrobních závodů v Německu, Francii, Polsku a Švýcarsku. Südpack se specializuje na flexibilní uzávěry, fólie a tašky. Fólie potiskuje flexotiskem, hlubotiskem a digitálně. Südpack Medica, dceřiná společnost společnosti Südpack Verpackungen GmbH & Co. KG, vyrábí sterilní obaly pro zdravotnický průmysl pro čisté provozy. S více než 1300 zaměstnanci vyrobila skupina v roce 2016 produkty za více než 367 milionů EUR.

xtear perforace se představuje

Kompozitní fólie s perforací xtear nejenom usnadňuje otevírání obalu, ale i zjednodušuje proces balení pro výrobce potravin: fólie xtear je kompatibilní se všemi běžnými balicími stroji. Otevírání nevyžaduje použití nástrojů – nožů ani nůžek.

Laserovou perforací na kompozitní obaly

Praktická odtrhávací perforace, xtear, umožňuje spotřebitelům bez obtíží otevírat obaly. Také snižuje riziko rozsypání obsahu, pokud by se otevíral obal příliš hrubě. Obal lze použít i jako oddělovací – např. pro dvě porce produktu, které lze od sebe oddělit již zmiňovanou perforací.

Na perforované obaly, kde perforace je vytvořena laserem, Südpack používá kompozitní fólii sestávající z bariérové vrstvy a základního substrátu. Bariérová vrstva zůstává po naperforování zcela neporušená.