Se světem CAD SW, úzce souvisí výrobní, tedy CAM, výstupy. To mohou být tiskárny, plotry, CNC stroje, frézy, vodní paprsky nebo i lasery. Společnost DGSHAPE Corporation, která je dceřinou společností Roland DG Corporation oznámila tiskovou zprávou v druhé polovině března, že uvedla na trh laserový dekorátor na folie. Patentovaná technologie je první svého druhu na světě.  

Laserový dekorátor LD-80 umožňuje přidávat text, loga a grafiku do různých kovových a holografických fólií, a tím poskytovat drobným výrobkům přímo zhotovením na místě prémiový či personalizovaný vzhled. Uplatnění nachází například při dekoraci spotřebitelských či kancelářských prostředků jako jsou plnicí pera, kryty mobilních telefonů, uzávěrů či kosmetických produktů (kryty tužek, rtěnek apod.)

Podobný efekt jako ražba vytvořen jednodušeji

Text, loga a další vektorová grafika, která je vytvořená v příslušných grafických SW, může být rychle a naprosto přesně přenesena na plasty, jako je akryl, ABS a polykarbonát, tedy materiálů u kterých sice lze, ale často velmi komplikovaně, toto ve větších sérií vytvářet pomocí horké ražby. 

Benefitem je i SW balíček

Přiložený softwarový balík usnadňuje vytváření vlastních návrhů třeba pro personalizaci. K dispozici je zde široký výběr písem (fontů) a nastavení, jako je velikost písma a mezery, které lze nastavit pouze pomocí kliknutím myši. Vektorová data, včetně vlastních návrhů, jako jsou ilustrace a loga,

 mohou být také do SW importována.

Bezpečnost především

LD-80 obsahuje designové řešení s krytem, ​​který zajišťuje bezpečné používání bez laserového světla viditelného mimo jednotku. Součástí je také konstrukce bezpečné ochrany, která automaticky zastaví jednotku, pokud je kryt otevřen během provozu. Exkluzivní konstrukce laserového systému eliminuje tvorbu prachu nebo plynu a zajišťuje bezúdržbový provoz.