V první polovině listopadu byli vyhlášeni vítězové Sustainable Beauty Awards  za rok 2017  na slavnostním ceremoniálu v Paříži. Soutěž je organizovaná společností Ecovia Intelligence (dříve známou jako Organic Monitor), ocenění se udělují firmám, které prosazují hranice udržitelnosti zejména v kosmetickém průmyslu.

V porotě byli zastoupeni odborníci z kosmetického průmyslu, retailu, výzkumu i médií. Letos vybírali vítěze pro jednotlivé kategorie z cca 100 přihlášených exponátů.

Příklady některých finalistů

Mezi vítězi nechyběla ani společnost Alteya Organics (Bulharsko) se svou řadou Rose Jasminium. Certifikovaný sortiment organické péče o pleť je založen na produkci bulharské růži, která je pěstována v Rose Valley podle přesných tradičních receptur. Mezi dalšími úspěšnými finalisty byla i společnost Trilogy Natural Products (Nový Zéland), Luxe Botanics (Singapur), Organic Island (Austrálie) či Well Within (Kanada).

Udržitelnost skloňována ve všech pádech

Téma udržitelnosti pokrývalo v hodnocení nejenom způsoby využívání přírodních zdrojů surovin či zelenou energii, ale i udržitelné balení, odpadové hospodářství a firemní filantropii. Mezi vítězi byl i Hair O 'Right (Tchaj-wan se svými novými obaly pro péči o vlasy. Plastové lahve jsou vyráběny z recyklovaných materiálů, uhlíkovou stopu zanechávají přibližně o 75% menší než běžné lahve. Dalšími finalisty v této kategorii byli Biolage RAW z L'Oreal (Francie) a O-PAC Eco-Pac (Itálie).

 

Fotografie z předávání cen lze najít zde