Na posledním ročníku prestižní mezinárodní soutěže World Star for Packaging jako vždy zabodovali čeští obaláři. Mezi vítěznými exponáty nechyběla ani etiketa na pivo Hubertus z kácovského pivovaru, kterou vytvořil známý producent etiketa flexibilních obalů, společnost OTK Group. Etiketa, ještě před přihlášením do WS, byla oceněna v národní soutěži Obal roku, která je jedinou certifikovanou soutěží v ČR umožňující vstup do WS.

WorldStar Packaging Awards je jedna z největších akcí, kterou každoročně pořádá WPO (World Packaging Organization). Této celosvětové soutěže se mohou zúčastnit pouze vítězové registrovaných národních soutěží. V České republice je to OBAL ROKU, který pořádá obalová asociace SYBA.

Etikety z OTK mají světovou úroveň

Do celosvětové soutěže bylo přihlášeno 318 exponátů z 38 zemí z celého světa a stejně jako na OBALU ROKU, tak i na Worldstar Packaging Award hodnotila přihlášené exponáty odborná porota. Ta kladla důraz především na kvalitu zpracování a míru inovativnosti exponátu oproti jiným ve své kategorii. Společnost OTK GROUP získala ocenění v kategorii nápojů.

Retro design v moderní podobě

Etikety byly navrženy tak, aby korespondovaly s hnědou retro lahví piva Hubertus. Každý druh piva má korunkový uzávěr v odlišné barvě. Toto spotřebitelské balení, zahrnující etikety, láhve, korunky a pivo tvoří dokonale vyladěný celek.

Předávání cen WS tentokrát v Austrálii

Předávání cen vítězům všech kategorií se uskuteční na slavnostním gala večeru 2. května 2018 v australském Gold Coastu (Queensland).  Zároveň zde bude probíhat dvoudenní konference, které se účastní 50 řečníků z celého světa a budou diskutovat téma globalizace ve světě obalů.