Na letošních veletrzích Reklama&Polygraf&Obaly se mohli návštěvníci na stáncích vystavovatelů setkat s řadou novinek. K těm, které vzbudili asi největší zájem, patřila presentace nové technologie  Xerox Iridesse Production Press, která měla na výstavišti PVA EXPO v Praze – Letňany dokonce evropskou premiéru. Technologie ostatně zaujala i komisi Obalu roku, takže  získala i toto české prestižní ocenění.

Iridesse boří zažité představy o digitálním tisku. Kombinuje nejvyšší stupeň automatizace tiskového procesu s unikátními metalickými tiskovými efekty. Xerox Iridesse Production Press je jediným digitálním tiskovým strojem, který umí tisknout s výjimečnou kvalitou ve CMYKu a zároveň dokáže neuvěřitelná kouzla s metalickou zlatou, stříbrnou barvou nebo čirým tonerem a to v rámci jednoho průchodu. Vrstvou pod a nebo na CMYK za použití zlatého, stříbrného a čirého toneru, lze vytvářet zakázky s metalickými vizuálními efekty a iridescentními barvami.

Technologie s novou recepturou toneru

Tiskový stroj Iridesse přináší novou recepturu HD EA toneru (High Definition Emulsion Agregate Toner). Tato nová technologie umožňuje rovnoměrné nanášení tonerů až šesti barev, díky tomu získáte ještě lepší kvalitu obrazu pro vektorovou grafiku, jemnější linie a texturu, plynulejší gradienty bez viditelných přechodů a to vše v Ultra HD tiskovém rozlišení 2400x2400 dpi. Navíc s nižší spotřebou toneru a bez použití fixačního oleje. Dostupné jsou tři HD EA speciální tonery – stříbrný, zlatý a čirý.

Vysoký stupeň automatizace

Vestavěné nástroje pro  kalibraci, profilování a seřízení jsou plně automatizované. V průběhu tisku je kvalita barev dále kontrolována a to opakovaně, případné odchylky či potřebné úpravy jsou prováděny tedy ihned a automaticky. Nadstavbou je pak softwarový nástroj Xerox FreeFlow Core, který nově umožňuje selektivně a automaticky převést grafiku i text na tisk ve zlaté a stříbrné barvě, aniž by musel být editován zdrojový dokument. Díky rychlosti tisku až 120 stránek za minutu, široké škále volitelných online dokončovacích zařízení a schopnosti poradit si se širokou paletou médii s gramáží až 400 gsm, je dosahováno vysoké efektivity nákladů, produktivity a rychlé návratnosti počáteční investice.