Novinkou není, že SW vývojáři ve svých aplikacích nabízejí stále nové nástroje, které usnadňují práci vývojářům, grafikům i designerům. Velký důraz je dáván i na 3D modelování, animaci či grafický rendering, tento „virtuální“ svět od obalářů chce především svět marketingu a obchodu. Tento týden tedy malá SW ochutnávka (ta první i s možností soutěže).

Novou verzi SW iC3D v5.0 uvedl na trh Creative Edge. Svými možnostmi je SW předurčen  pro kreslení a vývoj i obalů pro nejnáročnější brandy. Pomocí Advanced Shape Modeller je  možné například poměrně snadno vytvářet vysoce složité 3D tvary a kombinace tvarů. Kromě toho mohou vývojáři i otestovat své návrhy v různých prostředích s profesionálními osvětlovacími efekty pomocí funkcí, jako je Light Map Editor, Dynamic Backround a Shelf Visualizer.

Zkuste vyhrát s iC3D

Creative Edge Software, který je vývojářem aplikace iC3D, získal za tento program již řadu ocenění v různých soutěžích. Nyní vypsala společnost naopak soutěž pro své uživatele. Soutěžící by měli navrhnout luxusní obal pro oblast Beauty&Cosmetics (např. balení pro parfém limitované edice, make-up nebo lak na nehty, který je určen jako VIP dárek apod.). Návrhy budou realizovány buď ve vlastním iC3D nebo pomocí zkušební licence, která je na stránkách k dispozici ke stažení. Co se týče typu obalu, materiálů, tvarů atd. mají designéři „volnou ruku“.

Jak soutěžit o SW

Hlavní cenou je roční plná licence SW iC3D v5.0, včetně školících webových tutoriálů. Pravidla soutěže lze nalézt zde či na webové stránce společnosti, která rovněž poskytuje úplné informace o pravidlech a kritériích, součástí jsou i pokyny k návrhu, rady, tipy a nechybí ani odkazy na rozsáhlou knihovnu výukových programů o používání softwaru iC3D.