V rámci veletrhů Salima a Embax Print  proběhlo minulé úterý na brněnském výstavišti i předávání cen vítězným exponátům v rámci obou veletrhů. Novinkou bylo samostatné hodnocení a udílení cen v rámci obou veletrhů, nikoli, tak, jak bylo v minulém ročníku, kdy cena Embaxu bylo jen jakousi kategorií Salimy. Tento posun určitě prestiži soutěže prospěl.

Samostatná soutěž měla již od počátku i výraznější marketingový základ než v předchozím ročníku, včetně nového loga. Ambicí organizátora je posílit prestiž soutěže a tím zvednout i zájem o soutěž ze strany vystavovatelů.

Mezi 3 vítězi byl jen jediný obal

Vzhledem k možným kategoriím a nomenklatuře přihlašovatelů, nebylo zřejmě divu, že ocenění získaly dvě technologie z řad průmyslového značení, které obě patří k novinkám na našem trhu a jeden obal. Exponát Landbox ® Hanf (výrobce Landpack GmbH, vystavovatel TransPak CZ s.r.o.) je termoizolační balení z technického konopí, 100% přírodní produkt bez přídavných látek, zcela volně rozložitelný. Jedinečný design pro oko, příjemný na dotek, vykazuje srovnatelné termoizolační vlastnosti jako polystyren, odolný proti nárazům, flexibilní použití, úspora místa a nákladů při skladování a dopravě. Cenu obal získal v kategorii Ekologický přínos.  

Progresivní řešení od Limitronic

V kategorii Průmyslové značení získala ocenění společnost Ondrášek INKJET SYSTÉM s. r. o., která kromě zastoupení firmy Markem Imaje, na našem trhu začala nově zastupovat i společnost Limitronic. A nově oceněný exponát, Limitag V5 CMYK, byl právě od tohoto výrobce. Tato tiskárna s ba revnými inkousty a vysokým rozlišením umí tisknout na téměř všechny typy materiálů, ať již se savým, či nesavým povrchem.  Tiskárna tiskne v CMYK rychlostí 30m/min. Je vhodná k personalizaci i k dalšímu potisku variabilními daty (text, obraz). Výhodou pro klienta je, že tisk je možné realizovat až v procesu vlastního balení, tedy na balících linkách.

A znovu průmyslové značení

Ve stejné kategorii jako společnost Ondrášek, získala ocenění i JaGa, spol. s r.o. Ta porotu zaujala novým konceptem TTO Videojet DataFlex®6530 (výrobce Videojet Technologies, Inc.). Revoluční novinkou je v tomto případě využití krokového motoru pro zajištění pohybu tiskové hlavy, tiskárna je tedy zcela nezávislá na kvalitě stlačeného vzduchu. Dále je i provozně úspornější a snadněji integrovatelná do balícího procesu.