Americká společnost Ecologic Brands uvedla na trh řadu hybridních obalů s ekologickým akcentem. V podstatě se jedná o skořápku z nasávané kartonáže, ve které je vhodný sáček se šroubovacím víčkem. Krabička na vejce, místo vajec sáček.

Úspora plastu

Ve srovnání s polyetylénovou (PE) lahví má sáček o 70 % menší hmotnost. Éru PE mlékových sáčků si řada našich obyvatel důvěrně zažila, vedle výhod byla jedna podstatná nevýhoda: během transportu některé sáčky praskly a mléko vyteklo.

Pevná skořápka

Právě vnější obal z nasávané kartonáže dává tomuto inovativnímu obalu požadované vlastnosti pro manipulaci a přepravu: dostatečnou tuhost a možnost pevného a bezpečného uchopení.

Kombinovaný ne kompozitní

Ve srovnání například s nápojovým kartonem je nesporná výhoda v přípravě na recyklaci. Není potřeba žádná nákladná technologie pro separaci vrstev a zejména není potřeba zavádět specializovaný oddělený sběr obalů: papírová skořápka z nasávané kartonáže do nádob na papír a vnitřní PE sáček i víčko do plastů.

Skvělá učebnicová ukázka rozdílu mezi pojmy

- kompozitní: nápojový karton („tetrapak“) a

- kombinovaný: hybridní láhev zde představená.

Julie Corbett

Zakladatelkou společnosti Ecologic Brands Inc. je Julie Corbett, která se inspirovala jednak kanadským sáčkem na mléko v opakovaně používané karafě a vložkou z nasávané , ve které byl její mobil. Nápad spojit výhody obou se v její hlavě zrodil v roce 2008. Vývojem společnost nyní dospěla do stádia komerční nabídky řady hybridních kombinovaných obalů.