Poslední květnový týden otevře své brány výstaviště PVA v Praze- Letňany, aby přivítalo návštěvníky veletrhů Reklama&Polygraf&Obaly. Na výstavišti nebude noze nejenom o novinky z produkce řady vystavovatelů, ale i o nové koncepty doprovodných akcí veletrhů. K největším novinkám bude patřit hodnocení národní soutěže Obal roku v hale 6 v prvních dvou dnech konání této akce.

Obal roku je jediná certifikovaná obalová soutěž v ČR, určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Soutěž pořádá obalová asociace SYBA.  Porota při hodnocení posuzuje obaly z pohledu inovace, ochrany produktu, požadavků uživatelů a dopadu na životní prostředí, ale také z pohledu legislativy a marketingu. Hodnocené exponáty je možné bezplatně vystavovat během konání veletrhu v hale č. 6. pod názvem OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ".

Od Obalu roku krůček k mezinárodní WS

Úspěch v této národní soutěži je jediným způsobem jak může přihlašovatel vstoupit do nejznámější světové soutěže, World Star (pořádá WPO, World Packaging Organisation, která zároveň Obalu roku tuto certifikaci udělila). Vedle ocenění v hlavních kategorií, nechybí ani zlatá, stříbrná a bronzová cena předsedkyně poroty, Cena spotřebitele či speciální ocenění Save Food.

Zlatá, stříbrná a bronzová pro…

V loňském roce obdržel zlatou cenu DIGI – 3D tray od společnosti

Continental Automotive Czech Republic s.r.o. U tvorby tray byl využit 3D tisk ve spojení s biopolymerem PLA, který je získáván z obnovitelných zdrojů (kukuřice) a smrštění materiálu je technicky zanedbatelné. Stříbrnou cenu si odnesla Smurfit Kappa za řešení Levá? Pravá? Neřeš to!, kde sofistikované konstrukční řešení z vlnité lepenky navíc svému klientovi přineslo i vysokou časovou úsporu při jeho kompletaci (87% úspora času). Bronzová cena putovala do Chemosvit Folie, a. s. za řešení Primo - Obaly na kávu s papierovým efektom, které je nejenom vizuálně přitažlivé, ale i díky speciálně použití hlubotiskové technologii, je příjemné i na dotyk.

A co dál?

Vítězi Obal roku 2017 jsou známi, jací budou vítězové nejenom hlavních cen, ale všech kategorií, zatím nevíme, ale již koncem měsíce vědět budeme. Deadline přihlášek je 15. 5. 2018