Představujeme vítěze kategorie DÁRKOVÉ OBALY. Ta je určena například pro sezónní obaly, jako jsou vánoční a velikonoční obaly, či firemní dárková balení. Dalšími zástupci mohou být například exkluzivní limitované edice zejména kosmetiky a šperků, ale i dalších produktů.

 

Představujeme vítěze této kategorie: 

 

PŘIHLAŠOVATEL: THIMM THE HIGHPACK GROUP / Dárkový, prodejní obal raketa POPIS: Dárkový, prodejní obal na plyšového mimozemšťana ALZA na první pohled upoutá svým tvarem rakety. Obal tak tématicky doplňuje postavičku mimozemšťana. Grafika obalu je záměrně velmi jednoduchá a umožňuje spotřebiteli (nejen dětem) obal vybarvit dle své fantazie. Tím pádem je každá raketa unikátem a obal je velmi úspěšnou a oblíbenou hračkou. Autor konstrukce: Vladimír Bryscejn.

 

PŘIHLAŠOVATEL: THIMM THE HIGHPACK GROUP /Sada dárkových obalů na knihy pro Gabrielu a Petra Koukalovi POPIS: Sada je tvořena dárkovými obaly na jednu nebo dvě knihy Petra  a Gabriely Koukalových.

Obal z vrstvené vlnité lepenky je doplněn logem a uvnitř obalu po vyjmutí knihy je vytišten piktogram připomínající sport, ve kterém se oba proslavili. Přírodní materiál a jednobarevný potisk působí zajímavě v kombinaci s barevnou fotografií na přebalu knihy. Obal na dvě knihy má elegantní vnější část z černé vlnité lepenky s bílým potiskem loga a dále je doplněn fixačním ringem, který drží obal uzavřený. Na ringu je vyseknutý otvor ve tvaru, který doplňuje potisk (raketa pro badminton + míček, postavička Gábi + biatlonové terče). Autor konstrukce: Martin Zich.

 

PŘIHLAŠOVATEL: SERVISBAL OBALY s.r.o. / Prémiové balení puškohledu k 85. výročí Meopty POPIS: Prémiové balení pro limitovanou výroční sérii puškohledů Meostar R2 212x50 RD - 4C. Balení je v souladu se zadáním zcela odlišné od obalů z klasické řady. Jedná se o luxusní dárkovou kazetu zdobenou ražbou za studena a slepotiskem. Balení se skládá ze samotného obalu, vnitřních fixací a obálky na dokumentaci k puškohledu. Tisk proběhl na ofsetovém stroji, kde se nanesla také studená ražba. Potištěný arch je nakašírován na třívrstvé vlnité lepence a celé balení je dále zušlechtěno laminováním. Autor konstrukce: Šárka Kultová, DiS.

 

PŘIHLAŠOVATEL: Studio Grammage / Dárkový obal na láhev vína a domácí vánoční cukroví POPIS: Cílem bylo vytvořit co nejmenší obal a vpravit do něj láhev i cukroví s minimem lepených ploch, nejlépe žádnými. Autorka uvádí: "

Nechtěla jsem klasický obal ve stylu „oltáře“, kde budou dárky hned vidět. Věděla jsem, že chci minimalistické, praktické a jiné – aspoň trošku tajemné řešení."  Na první pohled klasická konstrukce „víko + dno“ ze dvou barev papíru působí jednoduchým a s použitím bílého papíru na víku také čistým dojmem. Po otevření víka obalu je navozena sváteční atmosféra pohledem na luxusně řešený obal plný domácího cukroví, doplněného červenou stuhou a visačkou.  Obal s cukrovím je zapuštěn ve fixáži, kterou je možné vyjmout celou včetně krabičky, či pouze krabičku bez fixáže. Vnější obal včetně fixáží je vyrobený ze speciálního grafického papíru 330 g/m2. Materiál použitý pro krabičku s cukrovím je stejný jako u obalu vnějšího ale fixáže a rukáv obalu jsou z čirého,  PET s atesty pro přímý styk s potravinami. Potisk na čelní straně víka a spodní části dna je aplikován sítotiskem, tisk visačky tiskem digitálním, sněhové vločky parciálním UV lakem.  Celkové provedení je bez jakékoli kapky lepidla. PET rukáv obalu je svařován horkým vzduchem a vše ostatní je „pouze“ skládačka.  Tento obal je velmi variabilní. Postačí výměna fixáže pro jiný druh láhve, změna materiálu a tisku… Do krabičky je možné vložit pralinky či jiné dobroty v rozmanitých rozměrech, protože přepážky uvnitř krabičky se dají různě nastavovat. Tímto kulinářským setem můžeme obdarovat rodinu, přátele, obchodní partnery či lásku na Valentýna. 

Všechny vítězné exponáty všech kategorií si můžete prohlédnout zde.

 

Obalový galavečer – PackSummit 2018

Ocenění budou předána na Obalovém galavečeru dne 4. října 2018. Galavečer je součástí středoevropské obalového kongresu PackSummit, která se bude konat v Praze už potřetí.