Od Kategorie Ostatní se různorodost řešení očekává již kvůli jejímu velmi obtížně a širokospektrálnímu zařazení jaksi automaticky a letošní vítězové toto zařazení 100% potvrzují. Vedle akcentu na různorodé materiály, konstrukci i líbivou grafiku, se dá tato kategorie charakterizovat i dalšími atributy: hravostí, bezpečností i hygieničností.

 

ALBI Česká republika se nově může honosit titulem Obal roku za obalový koncept na Neonové obrázky, který obal produkt, který je určen dětské cílové skupině od 8 let,  podporuje i světelně a tím slouží zároveň i jako další atraktivní forma podpory prodeje.

 

Zážitek z rozbalování i šetření zdrojů

U zasilatelského obalu, v němž rozesílá balíčky se vzorky stomatologům a dentálním hygienistkám společnost Herbadent, přihlašovatel THIMM využil opět svého moderního technologického zázemí, aby (často i nevyžádaný) obal vynikl a zaujal. Díky vnitřnímu potisku, bezpečné konstrukci či vylaserovanému textu, má obal ambici připravit opravdový zážitek z rozbalování.

Greiner Packaging Slušovice je znám svými inovativními postoji směrem k udržitelnosti, což bylo vidět i u nového oceněného exponátu K3® r-PET/r-PAP se 70% z recyklátu.

Popis kelímku lze snadno převést i do „matematické“ rovnice:

K3® = REDUKCE PLASTU + SNADNÁ SEPARACE + VYUŽITÍ RECYKLÁTŮ → REDUKCE CO2!

 

Kompatabilita s benefity

SCHOELLER ALLIBERT CZECH REPUBLIC představil další inovace u svého již legendárního přepravního obalu Combo. Combo Excelsior Hybrid kombinuje hadkost provedení, dvojité stěny i vysoké zatížení s lepším přístupem i manipulací. Benefitem je opět i optimalizace, při složení šetří obal 70% místa.