Evropská paletová asociace (European Pallet Association e.V. ; EPAL) informuje, že posílila své postavení v Česku: Licencovaní čeští výrobci zvýšili v prvním čtvrtletí roku 2014 svou výrobu palet EPAL o 25 % oproti prvnímu čtvrtletí roku 2013. Od prvního paletového sympozia v České republice v listopadu 2013 vzrostl počet držitelů licence na osm výrobních a opravárenských podniků. 
„Čísla ukazují, že jsme v Česku na správné cestě. Přijetí europalety EPAL v hospodářství stoupá, protože uživatelé vědí, že jsou směnitelné bez omezení a že jsou nezávisle kontrolovány,“ hodnotí Martin Leibrandt, CEO asociace EPAL, vývoj v České republice. Vysoká kvalita europalet EPAL firmy přesvědčila. Prostřednictvím neohlášených kontrol nezávislou kontrolní organizací Bureau Veritas u výrobců a opravců zajišťuje EPAL kvalitu palet. Mimoto EPAL udržuje úzké kontakty s českými celními úřady, aby byl trh ochraňován před falzifikáty. 
Dana Babušíková zastupuje EPAL v Česku 
Dobrého ekonomického vývoje a velké důvěry na trhu chce EPAL využít pro další rozhovory s potenciálními držiteli licence. Od prvního července 2014 EPAL v ČR podporuje Dana Babušíková. Jako zástupkyně EPALu v Česku je kontaktní osobou pro držitele licence a navazuje nové kontakty. „Těším se na to, že EPAL v Česku posuneme dále,” říká Dana Babušíková, která dosud pracovala pro asociaci výrobců a opravců palet AVOP. Ve své nové funkci bude mimo jiné připravovat druhé české paletové sympozium, které je plánované na nadcházející podzim. V brzké době navíc nabídnou nové internetové stránky českým uživatelům a držitelům licence aktuální informace kolem europalety EPAL a otevřeného směnného poolu palet. 
EPAL rozšiřuje svou angažovanost ve východní Evropě 
V návaznosti na pozitivní vývoj v Česku a úspěšné paletové sympozium v Maďarsku dne 5. června 2014 chce Evropská paletová asociace silněji zakotvit ve východní Evropě. Například i v Chorvatsku je plánován den uživatelů palet. 
EPAL
Evropská paletová asociace (European Pallet Association – EPAL) byla založena v roce 1991 jako svaz, který zastřešuje licencované výrobce a opravce palet a drátěných ohradových palet (gitterboxů) EPAL/EUR. 
Od 1. srpna 2013 nechává EPAL vyrábět a opravovat europalety pod výlučnou licencí s logem EPAL umístěným na čtyřech rohových špalcích. EPAL je celosvětově zodpovědný za stálou kvalitu palet EPAL a sází při tom na nezávislou externí kontrolu kvality (Bureau Veritas). EPAL je zastoupen ve 14 zemích prostřednictvím vlastních zemských výborů, které se zavázaly k realizaci cílů EPAL na národních úrovních.