Digitální tisk tvoří již delší dobu analogii k tiskům konvenčním. Aby se plnohodnotně zvýšila jeho konkurenceschopnost, neustále dochází k vývojovým změnám v konstrukci i technologii strojů. K novinkám patří i vylepšené trysky pro ink jet tisk od společnosti Xerox. Tiskárna Xerox Direct to Object bude presentována koncem září i na veletrhu Graph Expo, který se koná v Orlandu na Floridě.

Tloušťka trysek používaných u digitálního tiskového stroje je poloviční oproti tloušťce lidského vlasu. Technologie umožňuje tisknout fotografie, obrázky a texty přímo na 3D objekty během několika minut.

Rozšířené možnosti dekorace

Trysky jsou umístěny v tiskové hlavě o velikosti balíčku karet. Inovativní architektura maličkých trysek z nerezové oceli uvnitř nového tiskového stroje Xerox Direct to Object (NYSE: xRx) umožňuje nahradit etiketování některých objektů a navíc rozšířit možnosti personifikace. Tiskárna může tisknout na plasty, kovy, keramiku i sklo. Přesný tisk lze velice dobře použít k potiskování malých objektů, např. víček.

Universální použití umožňují různé typy inkoustů

Inkoustové trysky jsou kompatibilní s prakticky jakýmkoliv typem inkoustu různého složení. Inkousty mohou obsahovat různé typy rozpouštědel, vodu či mohou být na UV bázi. Systém lze provozovat při teplotách až 140 ° C, což umožňuje tryskání i vysoce specializovaných barev, které splňují ty nejnáročnější požadavky.