Koncem loňského roku se konal velice zajímavý seminář s „live“ demonstrací využívání štočků nyloprint® DLE 30 S, které jsou vhodné pro reprodukci grafiky a textu tamponovým tiskem. Seminář pořádala asociace producentů tamponového tisku „Innovation Tampondruck“ v prostorách Sieb- und Tampondruck Gailing v německém Bietigheim-Bissingen.

Společně s Flint Group Flexographic Products a Marabu, patří Gailing k zakládacím členům asociace, která vznikla na podzim 2013. Posledního semináře se zúčastnilo více než 50 účastníků z řad předních producentů v tomto segmentu. Vedle Německa zde bylo zastoupeno i Švýcarsko a Česká republika.

Tisk 6 i 3 barvami

Speciální událostí na semináři byla i „live“ demonstrace šestibarevného tisku microPrint ML 500. Zařízení bylo za tímto účelem na seminář přivezeno ze Švýcarska. Jak lze vysoké kvality tisku dosáhnout i s menším počtem barev, bylo pak demonstrováno 3barevným potiskem, a to díky vysoké kvalitě barev, tamponu a štočku.

Přesné lasery umožňují vysokou kvalitu

Gravírový štoček nyloprint® DLE 30 S je od společnosti Flint Group Flexographic Products. Na příkladu jeho výroby, byla zmíněna nejenom dosahovaná kvalita s doprovodnými benefity, ale i porovnání mnohem rychlejší výroby laserového gravírování oproti klasické výrobě s osvitem, vymýváním a sušením. První štočky tohoto typu společnost vyrobila již před dvěma lety, nyní na počátku roku 2017 chce společnost na trhu nabídnout další inovaci v podobě nyloprint® DLE 45 S, který má jemnější a hlubší reliéf a umožňuje ještě o něco vyšší přenos barvy.