Společnost Comexi je specialistou  ve výrobě technologií na potisk flexibilních obalů a dokončovací zpracování. Nově firma představila laminátor  Comexi ML2. Laminátor patří do nejvyšší řady laminovacích zařízení, vyznačuje se především všestranným koncepčním řešením ve spojení s vysokou produktivitou. K usnadnění ovládání stroje a tím i k maximalizaci celé produkce, přispívá i ergonomický design.

Společnost Comexi v letošním roce nabídla hned několik inovativních řešení. Díky robotickému přístupy byl zvýšen výkon na flexotiskovém stroji Comexi F1 o 30%. Vysokého výkonu dosahuje i nový laminátor ML2.

Konstrukce na velkou šíři

Nová technologie je určena pro laminování folií se solventními, nesolventními i  vodouředitelnými adhezivy. Dokáže laminovat šíře až do 1530mm rychlostí 450m/min. Laminátor vyšel z požadavku zákazníků i tiskařů. Sušící tunel je dodáván 6 nebo 9 m dlouhý s 2 nebo 3 nezávislými zónami.

Vysoká flexibilita i výkon

Nynější Comexi ML2 je nástupcem původního stejnojmenného zařízení. Konstrukce stroje odpovídá na požadavky rostoucího výkonu i rychlé změně zakázky. Stroj disponuje vysoce přesným registračním systémem kontroly. Technologie se vyznačuje i vysokou efektivitou – zatímco je stroj v chodu, je možné připravovat další zakázku.