ibubbleprincipČeský bulvár dnes nešetřil titulky typu: „Zrada! Bublinkové fólie končí!“.  Nic není tak horké, jak se zdá. Je pravdou, že americká společnost Sealed Air, která dobrou starou bublinku již od konce 50. let vyrábí, konec konců onen uzavřený, zatavený vzduch hrdě nese ve svém názvu, přišla v těchto dnech s novinkou nazvanou iBubble.

alzaPodušky jako bublinky

Samotný princip se běžně používá pro vytvoření vzduchových podušek, polštářků různého tvaru, které slouží jako výplňový materiál. Nafouknutí probíhá stejně jako v případě iBubble na místě balení. Dvě vrstvy polyetylenová fólie jsou svařeny sváry tvaru vlnovky a po nafouknutí vytvářejí podušky bublinkového tvaru. Vzhledem k propojení bublinek v linii mezi sebou, zmáčknutí jedné nepřivodí její prásknutí, ale vytlačí vzduch do vedlejších. A tak iBubble nepraská…

padsÚspory v přepravních nákladech

K nesporným výhodám patří snížení logistických nákladů, namísto vzduchu se přepraví pouze fólie: což je takřka 50x méně prostoru. Nevýhodou mohou být náklady na nafukovací zařízení, jejich obsluha, produktivita.

Štěstí na dlouho

Novinka iBubble jistě zcela starou dobrou bublinkovou fólii zcela nevytlačí, štěstí z praskání bublinek zřejmě ještě dlouhou bublinkovým fandům vydrží.