Společnost REKO-PRINT představila ink-jetové tiskárny americké společnosti Citronix. Zařízení řady Citronix ciSeries byla navržena tak, aby splňovala požadavky na značení informací na obalech v rozmanitých odvětvích průmyslu jako jsou potraviny, nápoje, kosmetika, farmaceutika, zdravotnictví. Uplatnění najdou i pro přímé označování výrobků v sektoru elektroniky, kabelů, lišt, chemie, automotive.

Zařízení řady Citronix ciSeries umožňuje bezkontaktní potisk obalů i produktů z různých materiálů: plasty, kovy, papír, lepenka, dřevo, sklo až pěti řádky vysoce kvalitního textu, grafiky či čárových kódů ve vysoké rychlosti. Do řady Citronix ciSeries patří standardní tiskárny ci3200, ci3300, ci3500 a ci3650, stejně jako speciální verze řady ci3500 a ci3650: micro, pigmentové, vysoce pigmentové, potravinářské, bezpečnostní a HS50 vysokorychlostní.

CITRONIX ci3200 - základní

Přináší nejčastěji používané funkce a vlastnosti požadované u typických 1-2 řádkových aplikací s rychlostí do 6 m/s. Obal tiskárny je tvořen z černě lakované oceli s krytím IP55. Možnosti připojení tohoto zařízení jsou oproti ostatním produktům v této řadě omezeny. CITRONIX ci3200 je dostupný s černým MEK, acetonovým a ethanolovým inkoustem, stejně jako červeným a modrým MEK inkoustem.

 

 

 

CITRONIX ci3300 - pokročilý

Tiskárna střední třídy navržená pro splnění požadavků pro tisk 1-3 řádků v rychlostech do 8 m/s. Rozdílem oproti ci3200 je i nerezový materiál krytu. Toto zařízení již obsahuje unikátní funkci PixelPlus, která umožňuje přepínání mezi Normálním a Makro módem inkoustových kapek v závislosti na aplikaci. Dostupná v širší škále možností připojení. Jako náplň mohou být použity všechny nepigmentové CITRONIX inkousty.

 

 

 

CITRONIX ci3500 - vyšší třída

Pokročilá tiskárna zabezpečující potisk u téměř všech možných aplikací. Je velmi podobná nižšímu modelu ci3300, dokáže ovšem tisknout až 5 řádků textu, variabilních polí, grafiky a čárových kódů, navíc je dostupná s možnostmi konektivity ciLink.

 

 

 

CITRONIX ci3650 - nevlídné prostředí

Tiskárna navržená pro těžké okolní podmínky, provedení zařízení odpovídá normám krytí IP65. Kryt je vyroben z nerezové oceli odpovídající specifikaci 316. Tato tiskárna obsahuje funkce a vlastnosti ci3500.