Minulý týden, přesněji od úterý do čtvrtka, byl velmi rušný pro výrobce obalové techniky a jejich obchodní partnery. Moderní, přívětivé veletržní prostory norimberského výstaviště otevřely po čtyřicáté své brány výrobcům a uživatelům obalů, obalových materiálů, balicích strojů a linek. Dostatečné parkovací kapacity, připojení na metro, atriový styl výstaviště, přísná kontrola příchozích, kvalitní novináři – atributy přispívající k věhlasu akce.

Evropsky významná akce

Vystavovatelé obsadili tucet hal, počty v posledních ročnících lehce přesahují půldruhého tisíce, přičemž téměř 40 % vystavovatelů je zahraničních. Nejvíce jich podle očekávání přišlo z Itálie (76), Nizozemci obsadili druhou příčku (55), Česko se dělí o třetí příčku se Švýcarskem a Polskem (všichni 47). Dále následuje Turecko (42), Rakousko (41), Francie (39), Španělsko (25) a Belgie (24).

Dostatek kvalitních návštěvníků je nutným předpokladem úspěšné účasti vystavovatelů. Podobně, jako v poslednch ročnících i letos veletrh FachPack navštívilo na 44 tisíc návštěvníků.

Syba na FachPacku

Obalový institut Syba, zastupující zájmy českého a slovenského obalového průmyslu, byl koordinátorem společné expozice Pavilion of Associations zastřešené European Packaging Institutes Consrortium (EPIC) a organizoval blok přednášek v rámci projektu PackBox. V rámci bloku vystoupil Lukáš Mikloš - Tesco, Jan Sedláček – Moravia Cans a Jan Kaprhál - Smurfit Kappa, který blok také bravurně moderoval. Ve srovnání s loňským „českým blokem“ letošní zaujal tak třikrát více posluchačů.

   

FachPack 2021

Díky prozíravému postoji organizátorů německých obalových veletrhů, kdy si nejvýznamnější akce nelezou do zelí, se příští ročník veletrhu FachPack uskuteční v září 2021, mezitím si obalová odborná veřejnost odskočí na veletrh Interpack v květnu 2020 do Düseldorfu.