Superlehká PET láhev od společnosti Krones získala prestižní německé designové ocenění German Design Award 2015 v kategorii obalů. Tato inovovaná láhev je vhodná pro plnění sycenými nápoji. Má objem 500ml při hmotnosti pouhých 9,9 gramu. To ji činí až o 45 % lehčí, než běžné duté PET obaly tohoto objemu na trhu. Tato lehká láhev byla vyvinuta týmem konstruktérů společnosti Krones, který již vyhrál několik ocenění za inovativní obaly.

Funkční segmenty

Nízká hmotnost láhve garantuje menší spotřebu suroviny, méně energie a tudíž menší nepříznivý dopad na prostředí. Nízké hmotnosti je dosaženo rozdělením láhve na několik funkčních segmentů s rozdílnou tloušťkou stěny. Nejvíc materiálu je soustředěno v horní části láhve, kde je držena a otevírána. Ve srovnání s tím spodní část má pouze poloviční tloušťku stěny. Dalšího šetření materiálem bylo dosaženo tím, že namísto ústí se závitem, bylo navrženo ústí pro odtrhávací korunku.

German Design Award

Prestižní mezinárodní ocenění v oblasti designu German Design Award uděluje Německá rada designu za mimořádné výrobky a projekty v oblasti designu.