OBAL ROKU a DESIGN TOUCH organizované OBALOVÝM INSTITUTEM SYBA jsou jedinými certifikovanými soutěžemi na českém a slovenském trhu a umožňují vstup do světové obalové soutěže: WorldStar Packaging Award (WPO). 

Klíč k WPOSoutěž o nejlepší obalová řešení, OBAL ROKU a DESIGN TOUCH (www.obalroku.czwww.designtouch.cz) je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na realizaci zajímavého, inovativního obalového řešení. Cílem soutěže je přinést vedle rozšířeného, nepříliš pozitivního pohledu na obaly i pohled navýsost pozitivní a to jako nutnou součást naší civilizační úrovně.

Podobně jako obdobné, vysoce hodnocené soutěže (Deutscher Verpackungspreis, Golden Noot, atd.) jsou i soutěže OBAL ROKU a DESIGN TOUCH postaveny na profesionalitě hodnotitelské poroty.

I nadále běží také souběžně průzkum spotřebitelů a vybírá nejlepší obal z úhlu spotřebitelů, tedy laické veřejnosti, ovšem z oceněných obalů.

Uzávěrka přihlášek

Elektronickou přihlášku na stránkách soutěže  je nutno vyplnit nejpozději do 28. května 2015.Ocenění WorldStar Packaging Award 2015 získaly tyto slovenské a české obaly

 

Ocenění WPO v loňském roce:

Čajová kazeta Mistral: Grafobal akciová spoločnosť

Dárkový multipack Krakonoš a Dárkový obal Rohozec:  THIMM Packaging

Panasonic – kolekce obalů pro TV:  Mondi Bupak s.r.o.

Přihlásit exponáty mohou:

  • výrobci a dodavatelé obalů, obalových prostředků a materiálů
  • výrobci baleného zboží
  • reklamní agentury a grafická studia
  • nezávislí designéři a grafici
  • firmy poskytující balící služby
  • výrobci přepravních a exportních obalů

Slavnostní předání trofejí OBAL ROKU a DESIGN TOUCH 2015 

Předání proběhne na jubilejním 10. ročníku konferenci SpeedCHAIN, která se koná 4. listopadu 2015. SpeedCHAIN je významnou odbornou i společenskou událostí s desetiletou tradicí, zasazená do exkluzivních prostor pražského Břevnovského kláštera.

On-line registrace

Další informace, včetně podmínek účasti v soutěžích jsou na webových stránkách www.obalroku.cz a www.designtouch.cz jak v české, tak i anglické jazykové verzi.