Společnost Nestlé oznámila, že rozšiřuje používání nutričního označování Nutri-Score na obalech i etiketách u svých potravin a nápojů ve Španělsku a Portugalsku. Společnost nyní používá Nutri-Score v celkem osmi zemích po celé Evropě: Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Lucembursko, Portugalsko, Španělsko a Švýcarsko.

 

Nutri-Score je barevně odlišený systém, který klasifikuje jídlo a pití podle jejich nutričního profilu. Dává skóre od A (optimální – pro organismus nejzdravější složení), až po E (nejméně zdravá volba potraviny). Jednoduchý formát Nutri-Score pomáhá lidem dělat intuitivní výběr jídel na první pohled.

Značky Nestlé s Nutri-Score jsou spotřebitelům nově k dispozici ve Španělsku a Portugalsku. Mezi tyto značky patří snídaňové cereálie Fitness Original, Nesquik Alphabet a Chocapic Bio či Gourmet.

 

Stane se Nutri-Score evropským standardem?

Marco Settember, generální ředitel Nestlé pro oblast Evropy, Středního východu a severní Afriky, řekl: „Jsem hrdý na to, že rozšiřujeme implementaci Nutri-Score  i na Jižní Evropu. Se Španělskem a Portugalskem nyní máme na celém kontinentu Nutri-Score označeno  7500 produktů Nestlé. Další studie potvrdily, v co věříme: Nutri-Score si spotřebitelé v Evropě oblíbili a má tak potenciál stát se celoevropským systémem. “

 

O značení obalů Nutri-Score je zájem

Počty zákazníků, které oceňují označení Nutri-Score, podle výzkumu, který dosud probíhal ve více než 15 zemích, v poslední době stále rostou. Výsledky ukazují, že Nutri-Score je jedním z nejoptimálnějších typů značení, které spotřebitelům pomáhá při výběru potravin. Například v Belgii nedávný průzkum ukázal, že většina spotřebitelů by chtěla, aby se Nutri-Score stalo povinným.