Jednou z nejmladších kategorií v soutěži OBAL ROKU jsou po dobu posledních dvou let ETIKETY. Pivní, vinné, a vlastně všechny ostatní etikety jsou silným marketingovým nástrojem, který dokáže oslovit koncové zákazníky přímo na prodejně. Rostoucí zájem přihlašovatelů ukazuje, že tato kategorie bude nadlouho stálicí.

Představujeme vítěze této kategorie: 

 

PŘIHLAŠOVATEL: ETIFLEX, s.r.o. / Etiketa Velká bílá Slípka a Velká červená Slípka Výběrové cuvée velkobílovických vinařů nesou označení Velká bílá Slípka nebo Velká červená Slípka. Velká Slípka je ochrannou známkou pro tato špičková vína. Symbol Slípky vzešel z jejich místního nářečí, na Jižní Moravě se používá obvykle slovo slépka nebo slepice, pouze ve Velkých Bílovicích mají slípku. Motiv etikety byl tedy více než jasný. Materiál etikety, bavlněný papír, je ideální pro použití technologie embossu. Embossem, vytlačením materiálu, byla znázorněna slípka. Její jedna část byla ozdobena zlatou páskou díky horké ražbě. Ostatní plocha slípky byla dekorována opět horkou ražbou ale méně používanou průhlednou páskou colorit. Etiketa naznačuje vyjímečnost vína, ale poukazuje také na původ vín a sílu symbolu.

 

PŘIHLAŠOVATEL: ETIFLEX, s.r.o. / Etiketa Vinařství Sedlák

Symbolem vinařství Sedlák je kůň. K jejich rodu patří odnepaměti a vážou se k nim i vzpomínky na dětství nynějších majitelů. Motiv koně na etiketě je zpracován technologií horké ražby, černou páskou. Díky této technologii a použití bavlněného papíru, který je nabarven na černo, tak obrázek koně z etikety přímo plasticky vystupuje. Dominantou etikety je zlaté slunce. Horkou ražbou s kombinací dvou různých zlatých pásek bylo dosaženo měnícího se povrchu, jako u skutečného Slunce. Název vinařství se podtrhl vkusnou matnou stříbrnou páskou v horké ražbě. Etiketa je elegantní, temná se třpytem slunce.

 

Všechny vítězné exponáty všech kategorií si můžete prohlédnout zde.

 

Obalový galavečer – PackSummit 2018

Ocenění budou předána na Obalovém galavečeru dne 4. října 2018. Galavečer je součástí středoevropské obalového kongresu PackSummit, která se bude konat v Praze už potřetí.