Představujeme kategorii DÁRKOVÉ OBALY. Ta je určena zejména pro obaly prezentované jen určitou část roku: vánoční, velikonoční, valentinské a jinak sezónní obaly. Dalšími adepty mohou být například exkluzivní limitované edice zejména kosmetiky a šperků, nebo firemní dárková balení libovolných produktů. 

Jedná se o nejpestřejší a zatím kupodivu málo zastoupenou kategorii. A je to zvláštní, protože právě tyto obaly často žijí nefalšovaný "second life"  a slouží jako krabička na poklady, šperkovnice, nebo jen dekorace i dlouho potom, co je primárně balený produkt opustí. 

Jste výrobci, nebo dovozci těchto dárkových obalů? Jste grafik, nebo grafické studio, či konstruktér zajímavého dárkového obalu? Přihlaste se do jediné certifikované obalové soutěže s cílem vyzdvihnout  a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti balení. Vítěz získá mimo jiné nominaci do globální soutěže WorldStar

 

Odborná porota i posouzení uživateli obalů

V soutěži OBAL ROKU exponáty posuzuje odborná porota, která je s obaly v dennodenním kontaktu. Získáte tak zpětnou vazbu od odborníků! Názory  přímo od spotřebitelů získáváme marketingovým průzkumem nezávislé agentury Kantar CZ.

Přihlášené obaly jsou vidět od prvního dne přihlášení.  

Slavnostní předávání trofejí a ocenění  proběhne 24. října 2019.na obalovém Galavečeru OBAL ROKU po celodenním kongresu OBALKO.

 

KATEGORIE DÁRKOVÉ OBALY

V předchozích ročnících porotu zaujaly mimo jiné tyto dárkové obaly (viz.obr 1): betonové krabičky pro kolekci šperků společnosti Gravelli; CHRISTMAS CHEESE SELECTION - Kozí Vŕšok společnosti GRAFOBALPilsner Urquell s 1litrovou vánoční lahví; Sada dárkových obalů na knihy pro Gabrielu a Petra Koukalovy společnosti THIMM THE HIGHPACK GROUP; GEAMI WrapPak společnosti BRANOPAC; Bohemia Sekt Prestige od společnosti Fiala & Šebek - Visual Communications; obal na láhev a cukroví Studio Grammage; Prémiové balení pu

škohledu k 85. výročí Meopty společnosti SERVISBAL OBALY; Čajová dárková kazeta společnosti DS Smith Turpak Obaly;

 

 Benefity pro oceněné v soutěži OBAL ROKU

    ● Marketingová podpora obalu a produktu

    ● Licence k užití loga OBAL ROKU na propagaci

   ● Marketingová podpora designérů

   ● Mediální propagace v hodnotě 100 000 Kč

   ● Zviditelnění autorů konstrukce a designu

   ● Originální trofej a certifikát

   ● Speciální ocenění 

   ● Cena spotřebitele 

   ● Jedinečná možnost být nominován do WorldStar Awards 

   ● OBAL ROKU = VĚC VEŘEJNÁ, výstava vybraných obalů během veletrhu REKLAMA-POLYGRAF-OBALY

   ● Viditelnost na významných obalových akcích na českém i zahraničním trhu

   

Přihláška do soutěže zde.

Podmínky soutěže zde.