Zatímco kategorie Potraviny či Přepravní balení patří k těm, o které je mezi přihlašovateli vždy největší zájem, jiné kategorie mají kolísavou tendenci. Překvapením letos byla kategorie nápoje, která v jiných letech dominovala jak počtem přihlášek, tak i oceněnými exponáty. Letos byl ze všech přihlášených, kterých však bylo o něco méně, než v minulých letech, oceněn jen jediný obal.

 

V zájmu objektivity je však nutno říct, že s nápoji jsme se setkávali, ale především v kategorii Etikety. Tím samozřejmě není řečeno, že k hodnocení chyběli láhve či plechovky, ale z hlediska přísných kritérií, tam chybělo vždy těch pověstných pár setin k vítězství. Takže vítězem se v kategorii nápoje stal zaslouženě – obal z lepenky.

 

Exklusivně vypáleno!

Obal Exklusivně vypáleno! vyvinula společnost THIMM pack’n’displaypro svého zákazníka – Palírnu U Zeleného stromu. Elegantní dárkové balení je vyrobeno z černé vlnité lepenky, která v kombinaci s vyřezanými motivy působí velmi luxusním dojmem. O design obalu se plně postarala technologie digitálního laserového výseku, která v případě tohoto dárkového balení zcela nahradila jakýkoliv tisk.