Ukazuje se, že pro současného spotřebitele je u etiket velmi atraktivní barvou nikoli jen černá „klasika“, ale že ho čistotou neméně osloví design ve znamení barvy bílé. Na to vsadil i další vítěz Obalu roku v kategorii Etikety, Terroir, přihlašovatel Vinifera. Podle návrhu designu Veroniky Kučerové, vytvořili konstrukci etikety  Tomáš Rousek a Veronika Rousek Rabas.

 

Čistý design je v inspiraci s moravskou krajinou, ale neinspiruje se přímo samotnými krajinými prvky, ale naopak jejími živými obyvateli, pro slováckou oblast typickými.

 

Pro Mutěnice není typické jen kvalitní víno

V jihozápadním směru od Mutěnic v nedalekém lese pod vrchem Větřák se nachází přírodní památka Nivky za Větřákem. Ta je stěžejním znakem kolekce Terroir. Oblast je totiž domovem Bramborníčka černohlavého, Ťuhýka obecného a Babočky paví oko, jejichž obrázky zdobí etikety červených vín. Pod vrchem Větrák je jako doma Kudlanka nábožná nebo Strnad obecný, kteří jsou vyobrazeni na etiketách bílého vína. 

 

Zvýrazněno tiskovým zušlechťováním

V kónických lahvích, uzavřených elegantním černým polykapem, se skrývají vína, která pocházejí z Moravy, z podoblasti slovácké, obce Mutěnice. Etikety jsou zušlechtěny reliéfním lakem. Použitý typ papíru je kvalitní cottone extra white.