Výsledkem úspěšná spolupráce mezi světovým lídrem v oblasti dávkovacích systémů Aptar Beauty a mezinárodním výrobcem a poskytovatelem kosmetických obalů Quadpack byl již před rokem zajímavý designový počin v podobě rtěnky v dřevěném obalu. Novým typem rtěnky této nové, udržitelnější generace je současná verze Iconic Woodacity® 2.0.

 

Plnitelná rtěnka, která byla uvedena na trh před rokem, je navržena jako reakce na potřeby trhu ohledně udržitelnosti.  Benefitem je i výrazný, snadno rozlišitelný design.  Iconic Woodacity® obsahuje mechanismus Aptar Iconic, zabalený do zakázkového monomateriálového dřevěného pouzdra od společnosti Quadpack. Nová edice rozšiřuje tento moderní koncept o možnost výběru typů dřeva a povrchových úprav. Další novinkou je nový  patentovaným systémem uzavírání s názvem „Solo Snap“.

Dřevo vzbuzuje vždy emoce

Iconic Woodacity® 2.0 se standardně dodává v obalu vyrobeném z 100% jasanového nebo javorového dřeva pocházejícího z evropských lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem (certifikace PEFC a FSC®). Jakýkoli brand, který by se chtěl vydat touto cestou netradičního designu však může vybírat ze široké škály dřevěných vzorů a dekoračních technik. Denisa Stircea, vedoucí kategorie ve společnosti Quadpack, vysvětlila: „Dřevo je především o emocích. Jasan je dřevo světlé barvy s přímou kresbou. Javor může být velmi hladký a lesklý. Dekorace může buď zvýraznit jedinečné kresby, nebo dát produktu prvotřídní vzhled a dojem – v tomto smyslu může také vyhovět značkám, které hledají udržitelné obaly bez přirozené kresby dřeva.“

Možnost opakovaného využití obalu

Systém Solo Snap byl vyvinut tak, aby poskytoval nadčasovou možnost vysouvání a uzavírání rtěnky. Odborníci z Quadpack vytvořili zacvakávací uzávěr díky nové patentované vnitřní struktuře, která funguje bez plastových či jiných vložek. Spotřebitel jednoduše sejme víčko a zatlačí jej zpět, dokud nezacvakne. Celý systém perfektně funguje i se standardními plnicími linkami.

V plášti se nachází již ikonický mechanismus Aptar Beauty. Jakákoli manipulace, včetně hladkého chodu, byla zajištěna bez použití lepidla či maziv. Náplně se snadno vymění vytažením použitého mechanismu a zaklapnutím nového.