Snadné otevírání obalu je jedním z nejčastějším požadavků spotřebitele. Protože tuto pravdu dobře vědí i výrobci, často se kouzelnými zdomácnělými anglickými slůvky “easy open” zaštiťují, i když k tomu není důvod. V současnosti však zaslouží pochvalu za skutečný koncept tohoto typu společnost TMI-capital.

Odstranění indukčně navařeného těsnění z plastových lahví, které obsahují produkty jako je kečup, majonéza, med nebo olej na vaření, vyžaduje leckdy zbytečně velké množství provozní ch kroků: odšroubování  uzávěru, uchopení fólie, odtrhnutí  těsnění a následně znovuvložení a uzavření  víčk. Pro starší lidi a děti je obzvláště obtížný krok odlupování těsnící folie. Někteří dokonce používají k otevření těsnící pečeti nůžek nebo nože. Tento problém inspiroval TMI-Capital, aby vytvořil a vyvinul EasyCap, který snižuje současné kroky pouze na jeden. Prostě stisknutím otevřete.

Sofistikovaná konstrukce

Uzávěr je vyroben z jednoho kusu, ve tvaru vstřikovacího uzávěru s integrovaným systémem, který umožňuje propíchnutí fólie. v kombinaci s pružinovými závěsy a zakrytý štítkem ve formě. Výrobní proces tohoto uzávěru a nálepky je v jediném kroku a v tomto okamž Systém je tvořen kombinací pružných plastových závěsu a IML etikety, jeho výroba tedy probíhá v jednom kroku. Propichovací system je čtvercového tvaru (2x2 cm), pohyblivé pružné závěsy se mohou pohybovat směrem dolů až 8mm. Tento pohyb směrem dolů propichuje fólii a následně ji odtlačuje stranou, aby vytvořil otvor větší než hubice na samotném víčku, takže neomezuje vývod produktu.

Nový vývoj přináší i materiálové úspory

Další výhodou modulu EasyCap je, že tloušťka těsnící fólie může být snížena o 50% ve srovnání s existujícími systémy. TMI vývojář Luc van den Broek vysvětlil, že fólie na stávajících víčkách musí být dostatečně silná, aby ji spotřebitel mohl jednoduše odtrhnout. Se zařízením EasyCap se spotřebitel této fólii nedotýká. Tenká fólie poskytuje výrazné snížení nákladů a protože fólie není odlupována a zůstane připojena k lahvi. 

Koncept EasyCap prošel vývojovou fází a již byl i úspěšně testován.

Video, jak system funguje, najdete zde