Tištěná komunikace je stále jednou z důležitých součástí prezentace firem a kreativní papíry Arjowiggins dokazují, že i papír může být luxusním materiálem. Společnost Antalis, jako přední distributor kreativních papírů na českém trhu, představila unikátní vzorkovou knihu The Paper Book 2018-2021. Prezentace kompletní nabídky papírů Arjowiggins proběhla 11. října 2018 v příjemném prostředí pražské restaurace SOHO.

The Paper Book 2018-2021 je tvořena listy jednotlivých papírů značek Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Rives, Rives Sensation, Pop´Set, Opale a Creative Labels. Když si kreativci vybírají papír, jejich prvním kritériem mnohdy bývá barva. A právě ve škále nabízených barev nastaly v tomto roce nejvýraznější změny. Při vývoji nových barev byla pozornost věnována nejen módním trendům, ale také vzájemné kombinovatelnosti a sladění barevných tónů v rámci celého portfolia.

Nové typy papírů s metalickým povrchem, chladnými i neutrálními odstíny

Výraznou inovací prošly hlavně značky Conqueror, Keaykolour, Pop’Set a Curious Metallics. Řada Keaykolour byla rozšířena z dosavadních 20 na 48 barev. Papíry s rafinovaným metalickým povrchem, Curious Metallics, letos obohatilo 15 nových nadčasových barev, čímž se nabízená paleta rozšířila na 30 odstínů. V nové řadě Curious Metallics najdeme chladné barevné odstíny jako Aloe a Aquamarine, ale i hlubokou černou barvu Night, která je temná jako noc a sytá jako obsidián. Ikonická značka Conqueror dostala posilu v podobě 3 nadčasových odstínů šedé – Feather, Pencil a Cartridge.  Nová nabídka Conqueror plně koresponduje s neutrálním zařazením značky, jejíž barevná škála sahá od bílé po krémovou a od šedé po černou. Kniha obsahuje také vzorky Curious Alchemy, zbrusu nové řady pěti barev inspirované drahými kovy, které odráží světlo. Za zmínku též stojí značka Pop‘Set, nově dostupná ve 34 barevných provedeních.

Kreativní „workshop“ s novými papíry

Během dopoledne v inspirativním prostoru pražské restaurace se hosté nejen seznámili s The Paper Book 2018-2021, ale sami si z vybraných barev nových kreativních papírů mohli složit krabičku, jejímž autorem je přední český designér Jan Činčera. V krabičce si pak každý z hostů odnesl tričko s originálním potiskem barevné škály kreativních papírů Keaykolour.