Německá společnost MetPro Verpackungs-Service GmbH vyrábí novou fólii pro ochranu výrobků proti korozi  MetPro BioCor. Jedná se zcela novou generaci VCI fólií (fólií s vypařovacím inhibitorem koroze, ), která kombinuje vynikající protikorozní ochranu s nejvyšším stupněm péče o pracovníky, produkty i zákazníky zabalených produktů.

Tento vskutku unikátní produkt je vyráběn z polyetylenové fólie za použití přírodních složek s funkcí inhibitorů a je zcela prost aminů i dusitanů. Je považován za skutečný milník v inovaci, protože nastavuje zcela nové hranice s ohledem na bezpečnost a zdraví při používání VCI fólií.

Jedná se o jediný produkt na trhu, který umožňuje chránit kovové součásti přicházející přímo do styku s potravinami. Navíc v testech běžně používaných automobilovým průmyslem získává nejlepší možná hodnocení s ohledem na protikorozní vlastnosti.

Polyetylénová fólie s vypařovacím inhibitorem koroze, která nejen, že není pro zdraví nebezpečná (jak je v této oblasti standardem), ale navíc jediným produktem, který dokáže chránit kovové součásti přicházející do styku s potravinami.

Na vývoji se podíleli Jakub Hájek a Niall O'Carroll. Fólie byla odborné veřejnosti představena na veletrhu Interpack 2014.

Fólie získala ocenění OBAL ROKU 2015 a byla nominována na CENU PŘEDSEDKYNĚ POROTY. Porota ocenila nejen revoluční vlastnosti materiálu, ale i precizní doložení atesty pro kontakt s potravinami a zejména hodnocení protikorozních vlastností předními automobilkami.