" It was a privilege for me to personally congratulate each WorldStar winner and to witness the excitement and see the huge smiles on their faces.

SYBA, the local WPO member and host for this event is to be highly commended for a fantastic ceremony that was so well organised. It would have taken months of planning, implementing and orchestrating, needless to say that all this had to happen within a set budget. This would have given anyone nightmares.

The WPO salutes Ms Katerina Kolarova for this massive effort in bringing this all together on the evening and spectacular show. Well done to all those who received awards in Prague."

Profesor Pierre Pienaar, President WPO

Obalový "Oscar" poprvé v Praze

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnilo 97 vítězných laureátů z celkem 319 oceněných obalů z 25 zemí a na ty z CZ+SK se pojďme podívat podrobněj (pokračování): 

Společnost Mondi Bupak s.r.o. získala ocenění hned za tři obalová řešení z vlnité lepenky: ES Plastic - Optimalizace uzavírání obal, Sony - kartonový blok na podporu využití palety a Hollandia - jogurtový tray s trhací páskou. Ocenění si převzali:  Vandas Roman - konstruktér a grafik, Lukáš Mudra - key account manager a Petra Tomanová - sales director.

 
Cenu pro MORAVIA CANS & Unilever za obal Dove 150ml deo/apa si převzali Veronika Ponížilová - sales office manager and senior KAM, Martin Boaler - generální ředitel a Radek Zimáček - technický manažer. Vítězná aerosolová nádobka je vyráběna novou technologií která umožňuje výrazně snížit její hmotnost. Více informací o všech vítězných obalech zde

 

Bohuslav Černý - key account manager a David Řeháček - sales manager převzali ocenění pro Schoeller Allibert Czech Republic s.r.o. za obal Combo Fructus, skládací kontejner pro skladování a přepravu zeleninových a ovocných koncentrátů. Inovativní design s absolutně hladkým povrchem umožňuje udržet maximální čistotu kontejneru. Skládací poměr 73 % a to je nejlepší výsledek na trhu!

 

 Gratulace patří také společnosti THIMM THE HIGHPACK GROUP za jejich obalové řešení Paletový display pro prezentaci pečicích směsí Sanella, které převzali Leoš Máslo - project manager a Michaela Červinková - THIMM consultant.  Obalový koncept Sanella zaujal svým ojedinělým tvarem ve formátu porce dortu. Toto obalové řešení je jedinečné na trhu a přináší spotřebiteli nový zážitek z pečení. Nabízí plnou sadu na pečení, včetně pečicí formy. Ta je vyrobena ze speciální vlnité lepenky THIMM foodWave® | heatproof vhodné pro přímý styk s potravinami. 

  

Ocenění pro UNIPAP a.s. za malý obal pro vysoké zatížení Mini HeavyDuty převzali manažer engineeringu - Bína Martin a Iva Nehybová - CCO. Tento velice odolný obal určený pro transport těžkého zboží menších rozměrů tvoří komplet dvou neoddělitelně spojených plášťů z odlišných kvalit vlnité lepenky. Podle požadovaného zatížení lze variabilně modifikovat použitou kvalitu vnitřního a vnějšího pláště.


Hattrick se podařil také společnosti Smurfit Kappa Czech & Slovak  za trojici obalových řešení, které si převzali Eva Majerová - vedoucí konstrukce a Miroslav Karmazín - account manager. Obal Sardinky dokázal vměstnat na stejný prostor o 25 % více než v předchozím řešení. Proto Sardinky :). 

Ani kapka nazmar je obal na dialyzační roztok s maximální bezpečností na přepravu i použití - tedy všechny vnitřní rohy zaoblené, otevírání bez nástrojů a podobně. A v neposlední řadě také Feedo, ten získal v domovské soutěži OBAL ROKU i hlavní cenu spotřebitelů.   Více informací o všech vítězných obalech zde.  

Partneři WS Ceremony Prague 2019
PMMI – PACK EXPO Las Vegas, Nevada, USA

FachPack, Norimberk, Německo

BrauBeviale, Norimberk, Německo

Nippon Closures Co., Japonsko

CHEMOSVIT FOLIE, Svit, Slovensko

AOS EKO-KOM, Praha, Česko

ETIFLEX, Břeclav, Česko

THIMM The Highpack Group, Všetaty, Česko

Primátor, Náchod, Česko

Colognia Press, Kolín, Česko

Reklama-Polygraf-Obaly, Praha, Česko